Β΄ΕΠΣΚ: Λύτρωση στο 89' για το Μικρόκαστρο (φωτο - βίντεο)

Δόξα Μικροκάστρου – ΑΣ Ποντοκώμης 1-1

Με γκολ του Νιανιάκα στο 89ο λεπτό, το Μικρόκαστρο πήρε δραματική ισοπαλία με 1-1 επί της Ποντοκώμης στο Μικρόκαστρο για την 4η αγωνιστική ΕΠΣ Κοζάνης Β' Κατηγορία.

Η Μικρόκαστρο δυσκολεύθηκε πάρα πολύ να κάμψει την αντίσταση της Ποντοκώμης, η οποία προηγήθηκε στο 27ο λεπτό και ύστερα από λάθος του τερματοφύλακα Τσιούκρα 0-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Ποντοκώμη είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και απειλούσε με φάουλ και σουτ από μακριά.

Στο 2ο ημίχρονο μετά την είσοδο με έμπειρους παίκτες το ματς ισορρόπησε και την αρχή στις μεγάλες φάσεις έκανε ο Ντέρος όπου έχασε μοναδικό τετ α τετ στο 65' στην συνέχεια ο Νιανιάκας με δεύτερη φορά σούταρε η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό κόρνερ.

Στο 74' φάουλ σέντρα ο Νιανιάκας και πάλι τσιμπάει την μπάλα αλλά ο τερματοφύλακας σε καλή θέσει διώχνει.

Λύτρωση στο 89' για το Μικρόκαστρο παρόμοια φάση και πάλι με φάουλ με τον Τζίλια, σύγχυση στα καρέ της Ποντοκώμης και το 1-1.