Β’ ΕΠΣΚ: Επιστροφή στις νίκες με διπλό για την Κοζάνη 2004 (φωτο - βίντεο)

Ερμής Πλατανορρέματος – Κοζάνη 2004 0-2 Νικηφόρα πέρασε η Κοζάνη 2004 μέσα από το Πλατανόρρεμα με σκορ 2-0 και έδωσε τέλος στο σερί δύο αρνητικών αποτελεσμάτων. Η Κοζάνη 2004 έπαιξε έξυπνα και ήταν πολύ καλή στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, πέτυχε δύο τέρματα και έχασε κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα. Οι παίκτες του κ. Μανδραβέλη προηγήθηκαν στο φινάλε του Α’ μέρους και διπλασίασαν τα τέρματά τους πέντε λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης από τον κ. Λαζαρίδη.

Οι γηπεδούχοι για 25’ περίπου λεπτά από την έναρξη του Β’ ημιχρόνου προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά οι προσπάθειες τους σταματούσαν λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή της καλά οργανωμένης άμυνας των φιλοξενούμενων.
Το φιλμ του αγώνα Στο 10΄ωραίος συνδυασμός Γεωργιάδη , Φωλίνα , Φαρμάκη , σουτ του τελευταίου λίγο έξω
Στο 29 ατομική προσπάθεια και πλασέ από πλάγια του Λάσπα αποκρούει ο Τσατσόπουλος Στο 40΄Φωλίνας στον Αντωνιάδη σουτ , μπλοκάρει ο Παπαστέργιος. Στο 45΄πάσα του Φωλίνα στον Νίκο που λίγο έξω από την περιοχή θα πιάσει δυνατό σουτ και θα γράψει το 0-1
Στο 48΄δυνατό σουτ Τσιάμη σε κόρνερ διώχνει ο Παπαστέργιος Στο 54΄ Φωλίνας κόρνερ γυριστή κεφαλιά Αντωνιάδη στο δεύτερο δοκάρι , ο Γεωργιάδης δεν προλαβαίνει να στείλει τη μπάλα με προβολή στα δίχτυα. Στο 60 φάουλ από πλάγια του Τζιμόπουλου , κόντρες κι επάνω από τη γραμμή θα διώξει ο Γεωργιάδης
Στο 66΄ο Φωλίνας μπαλιά τετ α τετ στον Φαρμάκη πλασέ , αποκρούει ο Παπαστέργιος Στο 80΄Αντωνιάδης κάθετη στον Φωλίνα μέσα στην περιοχή πλασέ αποκρούει και πάλι ο Παπαστέργιος
Στο 81΄ατομική προσπάθεια και πλασέ του Φωλίνα από τα όρια της περιοχής λίγο έξω Στο 85΄ο Φωλίνας θα αποφύγει έναν αντίπαλο , θα δώσει στο Αντωνιάδη αυτός με μία στον Τρουμπούκη που έξω από την περιοχή θα πιάσει σουτ βολίδα και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2

Ερμής Πλατανορρέματος: Παπαστέργιος , Τζιούτζιας (23΄ Λάσπας), Μυλωνάς , Παπαστεργίου, Πράσσος (46΄Παπαστεργίου Ζ), Τζιμόπουλος, Σταμπλίκας, Πράσσος Γ, Βλάχος, Παπαδόπουλος, Κακαφίκας.

Κοζάνη 2004 (Μανδραβέλης) Τσατσόπουλος, Χαρισίου , Νίκος, Γεωργιάδης, Γκούμας , Τσιάμης, Αντωνιάδης , Φωλίνας, Φαρμάκης, Μουρουζίδης (65΄ Κετίκογλου), Τρουμπούκης (90΄Ντίνας).