Β’ ΕΠΣΚ: Σε ανοδική πορεία η Άνω Κώμη Η εμπειρία νίκησε τα νιάτα! (φωτο - βίντεο)

Κοζάνη 2004 – ΑΕ Άνω Κώμης 0-3

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται τις τελευταίες αγωνιστικές η ΑΕ Άνω Κώμης  προχωρώντας σε μια ακόμη νίκη κερδίζοντας εκτός έδρας την πολύ νεανική ομάδα της Κοζάνης 2004 με σκορ 0-3 .
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο  η εμπειρία κέρδισε τα νιάτα.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν με δύο γρήγορα τέρματα. Από κει και πέρα το παιχνίδι άνοιξε οι δύο αντίπαλοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες με την Άνω Κώμη όμως πιο έμπειρη να σημειώνει στις καθυστερήσεις του αγώνα και τρίτο τέρμα παίρνοντας δίκαια ακόμα ένα τρίποντο . Αξίζει να σημειώσουμε οτι η Κοζάνη 2004 χρησιμοποίησε στην ενδεκάδα στη συντριπτική πλειοψηφία παιδιά γεννημένα από το 1998 έως 2000.

Φιλμ του αγώνα
Στο 15΄κούρσα του Φαρμάκη σπάει τη μπάλα στην περιοχή επικίνδυνα , προλαβαίνουν και διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί
Στο 24΄διπλή προσπάθεια του Νάστου αποκρούει ο Τσατσόπουλος
Στο 30΄ο Νάστος Ν θα συνδυαστεί με τον Πήτα που θα πλασάρει για να μπλοκάρει ο Τσατσόπουλος
Στο  43΄σουτ του Νάστου  Ν από καλό σημείο η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ
Στο 47΄ ο Πήτας θα σπάσει το τεχνικό οφσάιτ θα μπει στην περιοχή θα αποφύγει τον τερματοφύλακα και ψύχραιμα θα γράψει το 0-1
Στο 50΄φάουλ ωραία εκτελεσμένο από  τον Νάστο Ν και  0-2
Στο 59΄Ο Παπαδημητρίου στον Πήτα πλασέ άουτ
Στο 61΄ο Γιαννόπουλος στον Φαρμάκη σουτ από κοντά αποκρούει με τα πόδια ο Γεωργιάδης νέα κεφαλιά Αντωνιάδη λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι
Στο 62΄ωραία προσπάθεια του Νάστου Ν αποφεύγει τον Τσατσόπουλο , πλασάρει αλλά επάνω στη γραμμή απομακρύνει ο Νίκος
Στο 65΄σουτ διαγώνιο του Φωλίνα μπλοκάρει δύσκολα ο Γεωργιάδης
Στο 70΄Κατσίκας στον Φαρμάκη , από κοντά σουτάρει άουτ
Στο 76΄σουτ Σκανδάλη άουτ
Στο 91΄σουτ από 25 μέτρα του Νάστου Ν. η μπάλα βρίσκει πρώτα το οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα για το 0-3.

Κοζάνη 2004 (Μανδραβέλης) Τσατσόπυλος, Αντωνιάδης, Γιαννόπυλος, Φωλίνας , Φαρμάκης, Νίκος, Χαρισίου, Τσιάμης, Τρομπούκης (60΄Παπακώστας), Μουρουζίδης (75΄ Κουνάβας Λ), Κετίκογλου ( 46΄Κατσίκας )

Α. Ε.  Άνω Κώμης (Τσέπουρας), Γεωργιάδης, Κατσαμπέκης, Δεληγιάννης, Τσιμπούρας, Νάστος Στ. , Τρέσσος, Παλαμάς (70΄Γκόγκος), Παπαδημητρίου , Σκανδάλης, Πήτας(70΄Παλαμάς  Κ) , Νάστος Ν

Διαιτητής:  Διαμαντής Γ

Βοηθοί:  Αραβοπούλου, Βασιλειάδης