Γ.Σ. Κοζάνης Συνεχίζουν αήττητες οι γυναίκες, πρώτη ήττα για τις κορασίδες (βίντεο)

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Β΄ ομίλου βρίσκεται η  γυναικεία ομάδα του Συλλόγου μετά την νίκη  μέσα στα Γρεβενά επί του Γυμναστικού με σκορ 1-3 τα σετ 18-25, 17-25, 25-22, 22-25.

Τα δύο πρώτα σετ οι αθλήτριες μας παίζοντας με πάθος και καλές επιλογές στην επίθεση τα πήραν εύκολα ενώ στο τρίτο σετ κάποια λάθη στην άμυνα και στην επίθεση το έχασαν με 25-22. Στο τέταρτο σετ και οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο με την ομάδα μας παίζοντας κυρίως από το κέντρο να καθαρίζει τον αγώνα.

ΓΣ Κοζάνης: Γκουντιού Ολ., Γκουντιού Αλ., Δαδαμόγια, Τσιαούση, Αναστασιάδου, Βασιλοπούλου, Μαγγιρίδου, Ντέρου, Βαρέκα, Παυλίδου, Μπέμπη-Μπακάλη.

Πρώτη ήττα για τις κορασίδες
Πρώτη ήττα για τις κορασίδες του Συλλόγου στο τοπικό παιχνίδι με τον Πήγασο Κοζάνης με σκορ 2-3 τα σετ 25-23, 25-20, 20-25, 20-25, 12-15.

ΓΣ Κοζάνης: Γκιάτα, Πεχλιβανίδου, Καλογερίδου, Καρυπίδου, Εμμανουηλίδου, Σιδέρη, Φακίτσα, Τσιαούση, Μαγγιρίδου, Βασιλοπούλου, Ντομοπούλου, Γκαραλιού.