Γ’ Εθνική: Ήττες για Κοζάνη - Γρεβενά και Καστοριά «Φρένο» στη Δόξα Δράμας έβαλε ο Φιλώτας - Αποτελέσματα και Βαθμολογίες

Με το ίδιο σκορ  2-1 όπως και πέρσι η Κοζάνη γνώρισε την ήττα μέσα στον Θεσπρωτό.
Οι ερυθρόλευκοι αιφνιδιάστηκαν στις αρχές του δεύτερου  ημιχρόνου και δέχθηκαν  μέσα σε δύο λεπτά δύο γκολ .
Το 1-0 στο 52΄με  σουτ του Σκούφαλη και στο 53΄ το 2-0 από τον Κοσμίδη.

Η Κοζάνη ανέβασε την απόδοσή της πίεσε και κατάφερε στο 65 με τον Κάλφα να μειώσει χωρίς όμως να μπορέσει στη συνέχεια παρά τις ευκαιρίες που είχε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι η Κοζάνη με τον Τσικόπουλο στο 7 και ο Θεσπρωτός με τον Παππά στο 29.

Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο ο Πυρσός και γνώρισε την ήττα από τα δυνατά Τρίκαλα με σκορ 0-3 Τα γκολ για την ομάδα των Τρικάλων πέτυχαν  στο 53′ ο Γεωργίου, και ο Καραγιάννης στο 64′ και 92΄
 Σπουδαίο βαθμό απέσπασε μέσα στη Δράμα ο μαχητικός Φιλώτας 1-1
η Δόξα προηγήθηκε στο 42΄με τον Στόικο  για να ισοφαρίσει η Θύελλα στο 53΄με τον Μαρκόπουλο.
Οι φιλοξενούμενοι που είχαν καλή ευκαιρία με τον Κόλλα στο 12΄αλλά και δοκάρι με τον Αντώνη Μαρκόπουλο στο 68΄για άλλη μια αγωνιστική είχαν   κέρβερο κάτω από τα δοκάρια που ακούει στο όνομα  Ανέστης Κοντογουλίδης.
Ο πορτιέρο του Φιλώτα είχε στο ενεργητικό του φοβερές επεμβάσεις κρατώντας ζωντανή  την ομάδα του.
Την ήττα γνώρισε η Καστοριά εντός έδρας από τον Ορφέα Ελευθερούπολης με σκορ 0-2.
Μόλις στο 3’ μετά από σέντρα του Τριανταφυλλίδη ο Τορεζάνι με κεφαλιά νίκησε τον Κοκκινίδη για το 0-1 και στο 24’ ο Κεχαγιάς με σουτ «έγραψε» το τελικό 0-2 .