Α.Σ. Βέρμιο Καρυοχωρίου: Απολογισμός του α’ γύρου

Και φέτος η ομάδα του Βερμίου δεν ξεκίνησε καλά με αποκορύφωμα να είναι αυτήν την στιγμή στις τελευταίες θέσης της βαθμολογίας του 2ου  ομίλου της Ε.Π.Σ Κοζάνης. Η ομάδα του Βερμίου ενώ παίζει καλό ποδόσφαιρο, έχει το καλύτερο νεαρό υλικό, ίσως ένα από τα καλύτερα είναι το φετινό, αλλά τα αποτελέσματα την αδικούν σε ορισμένα παιχνίδια.
Η ομάδα του Βερμίου ξεκίνησε στην πρεμιέρα και στις 20-9-2014, με ήττα εντος  από τον Ατρόμητο με 1-2.

Εν συνεχεία  στην 2 αγωνιστική  και στις 28-9-2014 έπαιξε στην Μαυροπηγή  όπου την κέρδισε με 4-3 σε ένα παιχνίδι πλούσιο σε θέαμα, με φάσεις, και 7 γκολ.
Την 3Η  αγωνιστική έπαιξε πάλι εκτός έδρας στις 12-10-2014 μέσα στην Ποντοκώμη όπου ηττήθηκε με 3-1.

Στις 18-10-2014 και για την 4 αγωνιστική  στο εντος έδρας παιχνίδι με τα Πετρανά  ήταν γκραγκινιολ, μιας και η φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 93΄ αλλά το Βέρμιο δεν είχε πει την τελευταία και στο 94΄  το Βέρμιο  πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με 3-2.

26-10-2014  και την 5 αγωνιστική είχαμε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια στα εκτός έδρας μιας και έχασε από την ομάδα των Π.Α.Ο.Κ Κοίλων με 5-2.

1-11-2014 Η ομάδα του Βερμίου υπέστη την δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την 6 αγωνιστική,  αυτήν την φορά εντος από των Μέγα Αλέξανδρο Άρδασσας με 0-1. Σε αυτό το παιχνίδι είχαμε τον τραυματισμό του παίκτη του Βερμίου Καθαρόπουλου, που υπέστη ρήξη  χιαστών.

8-11-2014 Μεγάλη νίκη εκτός για την 7  αγωνιστική αυτήν την φορά μέσα στην Ασβεστόπετρα με 1-0. Σε ένα παιχνίδι που για μια ακόμα φορά η ομάδα του Βερμίου έπαιξε φανταστικό ποδόσφαιρο.

15-11-2014 Για την 8η αγωνιστική η ομάδα του Βερμίου προσγειώθηκε ανώμαλα και γνώρισε την ήττα εντος από τους Ακρίτες Κοζάνης με 3-1.

22-11-2014 Και για την 9η αγωνιστική πάλι στο εντος έδρας παιχνίδι η ομάδα του Βερμίου έφερε ισοπαλία με 2-2 με αντίπαλο την ομάδα του Ανθότοπου, μιας και έχανε στο ημίχρονο με 0-2.

30-11-2014 Δεύτερη  συνεχόμενη ισοπαλία εκτός έδρας και για την 10 αγωνιστίκη μέσα στην ομάδα του Μικροκάστρου με 1-1 σε ένα παιχνίδι μέτριο, με το Βέρμιο να ισοφαρίζει τον αγώνα στο 89΄.

6-12-2014 Η κακές εμφανίσεις στα εντός συνεχίζονται και  για την 11 αγωνιστική η ομάδα του Βερμίου γνώρισε την ήττα από τον Πολυνίκη με 1-2.
14-12-2014 Σε ένα παιχνίδι και για την 12 αγωνιστική η ομάδα του Βερμίου πήρε την ισοπαλία εκτός  με την Κρυόβρυση με 2-2. Ήταν ένα παιχνίδι που τα είχε όλα φάσεις, δοκάρι, αλλά και 4 γκολ.

20-12-2014 Στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου η ομάδα του Βερμίου την έκλεισε με ήττα εντός έδρας από την Χαραυγή με 2-1. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον  σοβαρό τραυματισμό του παίκτη του Βερμίου Παπαθανασίου στο αυχένα , οπού διακομίστηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ  Α.Σ ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ  ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ - ΛΕΠΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ - ΓΚΟΛ - ΚΙΤΡΙΝΕΣ - ΚΟΚΚΙΝΕΣ.