Ο Σ.Ε.Α. Κοζάνης στο Τουρνουά Ανεξαρτήτων της Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης

Με 4 αθλητές (Στεφανίδης, Λαγαρός, Σιώπης, Κουλτούκης) και μια αθλήτρια (Μήτκα), συμμετείχε ο Σ.Ε.Α. ΚΟΖΑΝΗΣ στο τουρνουά ανεξάρτητων αθλητών και αθλητριών που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Χ.Α.Ν.Θ. στη Θεσ/νικη. Οι συμμετοχές ήταν 36 και δημιουργήθηκαν 9 όμιλοι των 4ων αθλητών-τριών.
Οι Στεφανίδης και Λαγαρός πήραν την 1η θέση στον όμιλό τους με τρεις νίκες έκαστος και προχώρησαν νικηφόρα στον πρώτο νοκ-άουτ αγώνα φτάνοντας μέχρι την οχτάδα. Οι Σιώπης και Κουλτούκης έχασαν την πρόκριση σε τριπλές ισοβαθμίες. Αξιοσημείωτο είναι πως ο Σιώπης κέρδισε στον όμιλο τον αθλητή που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο τουρνουά. Η Μήτκα αγωνίστηκε μόνο με άνδρες και αποκλείστηκε κάνοντας όμως αξιοπρεπή εμφάνιση.