Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Με ψυχή το 3 στα 3 ο ΓΣ Σιάτιστας! (βίντεο)

Ο ΓΣ Σιάτιστας είναι και πάλι εδώ!

Με τεράστια ψυχικά αποθέματα και φοβερό πάθος, τα «παιδιά» του Γυμναστικού Σιάτιστας νίκησαν με 94-85 την Μελίκη και πήραν την μεγάλη νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος!

Ο ΓΣ Σιάτιστας του Ν. Καλαμπούκα έκανε κατάθεση ψυχής στο κλειστό της Σιάτιστας παρουσία 500 φιλάθλων και πλέον και κατάφερε να κερδίσει τον εξαιρετική ομάδα της Μελίκης!

Σto πρώτο δεκάλεπτο δεν μπόρεσε η Μελίκη να περάσει τον ΓΣ Σιάτιστας στο σκορ, πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο του Ρέππα Χ. όπου και έκλεισε υπέρ του ΓΣ Σιάτιστας με 26-20.
Πολύ καλό δεκάλεπτο το δεύτερο με την Μελίκη αν και μπήκε μουδιασμένα βρέθηκε να χάνει με 11 πόντους διαφορά και με κορυφαίο τον Μαυρίδη που με διαδοχικά τρίποντα έκλεισε το ημίχρονο με 44-43 υπέρ του ΓΣ Σιάτιστας.
Στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου η Μελίκη πέρασε τον ΓΣ Σιάτιστας με τέσσερις πόντους διαφορά 48-50 μέχρι εκεί... ο ΓΣ επέστρεψε ξανά και ξέφυγε στο σκορ με τον Χ. Τσιαούση σε μεγάλη μέρα όπως και του Ρέππα Ν. το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 69-60

Το τέταρτο δεκάλεπτο έσπασαν καρδιές ... με ένα σερί οκτώ πόντων από την Μελίκη έβαλε φωτιά στον αγώνα 69-68 ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο, 2.41 πριν το τέλος το σκορ ήταν 85-77 με μπροστάρη τον προπονητή μας Ν. Καλαμπούκα που έβαζε καλάθια από παντού!

Τελικό σκορ 94-85 μεγάλη νίκη για την συνέχεια, κάτι που όπως ήταν φυσικό πανηγύρισαν δεόντως μαζί με τον κόσμο της Σιάτιστας.