Συμπερασμάτων και φιλικών επιτυχιών συνέχεια για τον Μέγα Αλέξανδρο Χαραυγής

Σε μια ακόμα χρήσιμη συμπερασμάτων εν όψη της έναρξης της περιόδου φιλική αναμέτρηση δοκιμάστηκε  ο Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Η ομάδα πραγματοποίησε με βάση το σκορ μια ακόμα καλή εως ηγετική εμφάνιση με αντίπαλο την αξιόμαχη ομάδα όπως αυτή του Ιωνικού Βαθυλάκκου  με τους παίκτες του Κασικτσόπουλου Κώστα να φτάνουν σε μια ευρεία νίκη με σκορ 4-0

Τα γκολ για την ομάδα της Χαραυγής πέτυχα στο 47ο λεπτό με πέναλτι ο Μυροφορίδης Γιάννης με πέναλτι στο
50ο λεπτό ο Χατζαβερίδης Λευτέρης  ο Μελίδης στο 70ο με το σκορ να κλείνει στο 81ο με γκόλ του Κουλέτσου

Επομενο σημαντικό και δυνατό τεστ για τον σύλλογο του Μέγα Αλέξανδρου Χαραυγής θα δοθεί το επόμενο Σάββατο στις 5/9 σε μια εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο με μια εξίσου καλή ομάδα αυτή  του Ηρακλή Πτολεμαίδος