Γ' Εθνική: Έβρος Σουφλίου - Θύελλα Φιλώτα 1-2 | φωτο

Τρίποντο με ανατροπή η Θύελλα
Την μεγάλη ανατροπή στις καθυστερήσεις πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδόπουλου στην αναμέτρηση της Θύελλας Φιλώτα με αντίπαλο τον Έβρο Σουφλίου εκτός έδρας. Οι Εβρίτες προηγήθηκαν στο σκορ 1-0  με τον Μερτίκα  σκορ που ήταν και του ημιχρόνου. Η θύελλα μείωσε αρχικά στο 81΄με τον Θεοδουλίδη  και πήρε τη νίκη και το χρυσό τρίποντο στο 93΄με γκολ του Σπηλιώτη.

Το φιλμ του αγώνα

7’ Σέντρα από τον Ζυγκερίδη, δεν πρόλαβε ο Λίτσκας.

14’ Σουτ από τον Μπαστάνη φεύγει άουτ.

17’ Πλασέ από τον Μπαστάνη διώχνει σωτήρια ο Μπάμνιος.

20’ Πάσα του Λίτσκα, ο Αλεξίου το πλασέ με τα πόδια αποκρούει ο Κοντογουλίδης.

29’ Σουτ από τον Λίτσκα, νέα απόκρουση του Κοντογουλίδη.

32’ Σουτ από τον Μπαστάνη διώχνει ο Λίτσκας.

34’ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αλεξίου, διώχνει ο Κοντογουλίδης σε κόρνερ.

35’ Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Μερτίκας με σουτ κάνει το 1-0.

40’ Σουτ από τον Ελευθεριάδη φεύγει άουτ.

63’ Διπλή ευκαιρία για τον Θεοδουλίδη, σώζει ο Μπινόπουλος.

81’ σέντρα από την Θύελλα και ο Θεοδουλίδης με κεφαλιά κάνει το 1-1.

90+2’ Νέο κόρνερ για την Θύελλα, ο Σπηλιώτης με κεφαλιά το 1-2, παγώνοντας κυριολεκτικά το Σουφλί.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δρακίδης, Τζιώτζιος, Καρακασίδης (Θράκης).

Έβρος Σουφλίου  (Στ. Ουζούνωφ): Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Πιτσόκος, Λουϊζίδης Χ., Δραγανίδης, Αλεξίου, Ευφραιμίδης (75’ Αβογιάν), Λίτσκας, Μερτίκας (84’ Λουϊζίδης Θ.), Ζυγκερίδης.

Θύελλα Φιλώτα  (Β. Παπαδόπουλος): Κοντογουλίδης, Σπηλιώτης, Γεωργόπουλος, Πάλλα, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης, Ελευθεριάδης, Βαφειάδης (46΄Καρατέρπος), Στεφανίδης, Μπαστάνης (73’ Γεράνι), Γκριτ.