Παιδικό Πρωτάθλημα ΕΠΣ Κοζάνης – 1ος όμιλος: Δαναοί Κοζάνης – Ακαδημία Βοΐου 3-2 - αποτελέσματα & βαθμολογία

Δαναοί Κοζάνης
Σ’ ένα πολύ καλό παιχνίδι η ομάδα των Δαναών κέρδισε άνετα, παρά το τελικό σκορ, την Ακαδημία Βοΐου.

Το φιλμ του αγώνα
 Στο 11’ το 1-0 για τους Δαναούς με δυνατό σουτ του Ίτσκου.
Στο 15’ δυνατό σουτ Παπαδημόπουλου, άουτ.
Στο 18’ κεφαλιά Γεωργιάδη, μετά από κόρνερ, άουτ.
Στο 28’ πλασέ του Πολύμερου, αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
 Στο 35’ σουτ του Σιδέρη, άουτ.
Στο 36’ σουτ του Πολύμερου, μπλοκάρει ο Μωυσιάδης.
Στο 37’ φάουλ του Βοΐου, αδράνεια στην άμυνα των Δαναών κι ο Ευστρατιάδη φέρνει το ματς στα ίσα, 1-1.
Στο επόμενο λεπτό άμεση η απάντηση των Δαναών, όταν  μετά από σέντρα του Νέστορα από δεξιά, θα βρει τον Δαζάνη που από κοντά θα κάνει το 2-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Ακαδημία Βοΐου
Το β’ ημίχρονο  με ευκαιρία για το Βόιο, αλλά ο Τσιρέκας δεν μπόρεσε από κοντά να  ισοφαρίσει.
Στο 56’ έξυπνο σουτ από μακριά του Ίτσκου   η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 57’ λάθος της άμυνας των Δαναών και για δεύτερη φορά ο Ευστρατιάδης με ωραίο πλασέ θα περάσει τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα των Δαναών  και κάνει το 2-2.
 Στο 68’ φάουλ του Ίτσκου μπλοκάρει ο Μωυσιάδης.
Στο 70’ σουτ ξανά του Ίτσκου, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Βοΐου.
Στο 73' μετά από πάσα του Καλημέρη, ο Αντάμης από κοντά θα κάνει το τελικό 3-2.
Στο 76’ σουτ του Νέστορα αποκρούει ο Μωυσιάδης, το ριμπάουντ από  τον Αντάμη που σε κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει.

Δαναοί Κοζάνης (Λεωνιδάκης): Ζερβανταρίδης, Χατζησαββίδης, Καρανάνος, Σιδέρης, Γεωργιάδης, Παπαδημόπουλος, Τσιμπλίνας, Πολύμερος, Δαζάνης, Ίτσκος, Νέστορας, Σαββούδης, Καλημέρης, Εμμανουηλίδης, Αντάμης, Χατζηγιαννάκης, Παπαστέργιος, Κρικέλης.

Διαιτητής: Σουλίδης Ε.
Βοηθοί: Βάββος, Στεφανίδης