Α' ΕΠΣΚ: Αναγέννηση Εράτυρας - Μ. Αλ. Άρδασσας 3-0 | βίντεο

Τα γκολ πέτυχαν Αντωνιάδης , Βελλίδης και Μήλιος
 Η περίοδος φόρμας που διανύει η Αναγέννηση Εράτυρας επιβεβαιώθηκε σε άλλο ένα αγώνα. Πολύ καλοί οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, προσπάθησαν στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι.

Στο 23΄ συνδυάστηκαν εξαιρετικά Νίκος Τζιώτζης και Γουίλιαμ Αντωνιάδης, ο πρώτος έβγαλε σέντρα και ο δεύτερος με κεφαλιά-«ψαράκι» το 1-0.

Στο 35΄ ο Τζιώτζης κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε ο Θέμης Βελλίδης, στο 70΄ ο Αντωνιάδης κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε ο Κώστας Μήλιος.

Η Άρδασσα έχει παράπονα για πέναλτι που ζήτησε σε ανατροπή του Μιχαηλίδη (51΄) και χέρι αμυντικού (58΄).

Διαιτητής: Σουλίδης (Γκέκα, Δραγώγιας)

Αναγέννηση  Εράτυρας (Βικιάρης): Ζαρκοδήμος, Αποστολόπουλος, ΜΟΥΣΤΑ, ΜΗΝΟΣ, Μήλιος, ΤΣΑΦΗΣ, Τσιόρκας, Βελλίδης (60΄ Ιωαννίδης), Ηλίας, Τζιώτζης, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (85΄ Τσιόρκας).

Μ. Αλ. Άρδασσας : ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, Τσακαλίδης (46΄ Αρσενίδης), Π. Χότζα, Καραγιάννης, Σερέτης, Σαββίδης (82΄ Τσαγκαλίδης), ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, Ηλιάδης, Μούκας, Παπαδόπουλος (65΄ Ποιμενίδης).