Γ' Εθνική Μπάσκετ: Διόσκουροι Κοζάνης- Πρωτέας Γρεβενών 51-52

Κοιλιά φαίνεται ότι κάνουν οι Διόσκουροι αφού υπέστησαν δεύτερη συνεχόμενη ήττα αυτή τη φορά από τα Γρεβενά μέσα στην έδρα τους με σκορ 51-52.

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο από κοζανίτες οπαδούς δεν μπορούμε να εξηγήσουμε το πολύ κακό ξεκίνημα για τους κυανόμαυρους με 0-11 για μια ακόμη φορά.
Αυτό είχε σαν συνέπεια ο Πρωτέας να πάρει ψυχολογία και να πιστέψει ότι μπορεί να πάρει τον αγώνα. Οι Διόσκουροι όμως ούτε μετά τους απανωτούς 8 πόντους ξύπνησαν με αποτέλεσμα το ημίχρονο να είναι στο φτωχό 19-34.

Το καλό 3ο δεκάλεπτο των Διόσκουρων έκλεισε την ψαλίδα αλλά ο Γιαννάκης με 2 μεγάλα τρίποντα έστειλε πάλι την διαφορά στους 9 πόντους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Κοζανίτες έπαιξαν άμυνα για σεμινάριο δεχόμενοι μόνο 4 πόντους αλλά στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Βλάχος που ήταν ο καλύτερος παίκτης κέρδισε φάουλ και έχασε και τις 2 βολές, με τον Πρωτέα να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα.

Ευχαριστούμε τους οπαδούς της ομάδας που παρά το πολύ κρύο κατέβηκαν στο γήπεδο για να υποστηρίξουν την ομάδα μας.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 51-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-18, 19-34, 39-48, 51-52

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Αγραφιώτης

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 16 (2), Σκορδάρης 2, Ντόβας 8 (2), Βλάχος 18, Ζολώτας 3, Νικολάου 2, Ανδρίτσος, Καρανώτας 2, Γκοβεδάρος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χασιώτης): Τσούκας 3 (1), Γιαννάκης 13 (2), Κλωνάρας 3, Κολοβός 2, Κιούρκας 2, Μπόζιαρης, Μαλιούρας 11, Τζήμας 5 (1), Γάτος 12, Συλλάκος, Ρίγκος 1.