Γ' Εθνική Μπάσκετ: Πτολεμαΐδα-Διόσκουροι Κοζάνης 58-69

Νίκη σημείωσαν οι Διόσκουροι Κοζάνης στην δύσκολη έδρα της Πτολεμαΐδας με σκορ 58-69. Οι κυανόμαυροι έπαιξαν πολύ ωραίο μπάσκετ σε όλη την διάρκεια του αγώνα χτυπώντας στα mismatch και την Πτολεμαίδα να μην βρίσκει αντίδοτο.

Με μεγάλο rotation στο 1ο ημίχρονο οι Διόσκουροι μπορεί να μην βρήκαν ρυθμό και να ήταν πίσω στο σκορ αλλά όλοι οι παίκτες ήταν ξεκούραστοι για την επανάληψη  σε αντίθεση με αυτών της Πτολεμαίδας.
Επομένως ήταν θέμα χρόνου να βρουν ρυθμό και να επικρατήσουν παίζοντας υποδειγματική άμυνα όπως και έγινε.

Όλοι οι παίκτες των Κοζανιτών που χρησιμοποιήθηκαν ήταν θετικοί συμβάλλοντας στην νίκη. Ξεχώρισε ο Ντόβας που δεν μπόρεσαν να σταματήσουν οι γηπεδούχοι αφού ελίσσονταν σαν πολιτικός, αλλά και ο Βλάχος που εκτελούσε από όλες τις θέσεις μαζί με τους Σκορδάρη και Ανδρίτσο που έδωσε λύσεις κοντά στο καλάθι.