Α’ ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Σιάτιστας - Αναγέννηση Εράτυρας 3-0

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Μακεδονικό, που επικράτησε δίκαια στο γειτονικό ντέρμπι. Η ομάδα του Δημήτρη Κάλφα βρίσκει τη φόρμα της, είχε ξανά πολύ καλή απόδοση, ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, μετρά 7 συνεχόμενα ματς αήττητη (5 νίκες, 2 ισοπαλίες) και κράτησε το μηδέν στην άμυνα για 7ο φετινό παιχνίδι. Κατώτερη των περιστάσεων η Εράτυρα, προέβαλε αντίσταση μόνο στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 31΄ ασίστ του Ζηνόβιου στον Γιάννη Δονούλη, που με πλασέ πέτυχε το 1-0, στο 67΄ ο Δημήτρης Ταφαρλής με απευθείας… κόρνερ το 2-0, στο 75΄ γύρισμα του Δονούλη και ο Νίκος Ζηνόβιος με κεφαλιά το 3-0.

Στο 84΄ σουτ του Μπατσή στο κάθετο δοκάρι. Ευκαιρίες έχασαν οι Παπαρίζος (2), Ταφαρλής, Μήλιος (στο πρώτο μέρος), Δαϊνάς, Ζηνόβιος, Μούστα (στην επανάληψη).

Καλή η διαιτησία του Καρατέρπου.
Μακεδονικός Σιάτιστας (Κάλφας): Κοκκινίδης, Νασιόπουλος, Αθανασιάδης, Μπούρτζος (88΄ Ιωαννίδης), Στεργιόπουλος, Ταφαρλής, Τσιούκρας, Παπαρίζος (82΄ Μπατσής), Δονούλης, Δαϊνάς (78΄ Θεοδωρίδης), Ζηνόβιος.

Αναγέννηση Εράτυρας (Βικιάρης): Ζαρκοδήμος, Τσιόρκας, Ιωαννίδης (75΄ Καραμίκα), Μήνος, Μούστα, Τσαφής (46΄ λ.τ. Γιαννής), Μήλιος, Ηλίας (80΄ Κωντσιόγλου), Αντωνιάδης, Τζιώτζης, Αποστολόπουλος.