Συντριβή για τη Σιάτιστα από τον Ερμή Αγιάς - Επιτυχημένα κλείσανε την χρονιά οι Διόσκουροι - Πρωταθλητής χειμώνα ο Α.Σ. Καρδίτσας! | βίντεο

Τη συντριβή γνώρισε εντός έδρας ο Γυμναστικός Σύλλογος Σιάτιστας από τον Ερμή Αγιάς.
 Η ομάδα του Ζήση Μπαρτζώκα με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών έχασε με 65-101.
 Την ίδια ώρα η Καρδίτσα με άνετη νίκη επί της Μελίκης στέφθηκε πρωταθλήτρια χειμώνα, παρότι απομένουν δυο αγωνιστικές για τον πρώτο γύρο.

Δείτε τι είπαν οι προπονητές μετά το τέλος του αγώνα στο βίντεο του siera fm..

Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι
Επιτυχημένα κλείσανε την χρονιά οι Διόσκουροι αφού επικράτησαν στην Φλώρινα του Αριστοτέλη με 68-80.

Το παιχνίδι από την αρχή φάνηκε να είναι των Διόσκουρων που σκοράραν κατά βούληση φτάνοντας το δεκάλεπτο στους 30 πόντους.
Η ομάδα της Φλώρινα ανέκαμψε με τον Ρούζιο να είναι σε πολύ καλή μέρα και μείωσε την διαφορά στους 3 πόντους.
Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε ο αγώνας και στο 3ο δεκάλεπτο με τους κοζανίτες να μην μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ.
Στο τέλος όμως οι κυανόμαυροι έτρεξαν πετυχαίνοντας καλάθια με αιφνιδιασμούς αλλά και βολές όταν η Φλώρινα επέλεξε τα φάουλ για να χτυπήσει το παιχνίδι.

Πλέον οι Διόσκουροι θα πάνε να κάνουνε γιορτές έχοντας ένα νικηφόρο σερί και να προετοιμαστούν για τα επόμενα ματς με ανεβασμένη την ψυχολογία.

Δεκάλεπτα:19-30, 38-41,49-51,68-80

Αριστοτέλης Φλώρινας  (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου , Κέκελης 3,Αραπίδης, Βίτκας 13(3), Ρούζιος 15(3), Παπαπαϊωακείμ 24, Συμεών 7,Κεσίδης 2, βασιλείου 4.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 19 (2), Σκορδάρης 11 (1), Ντόβας 17 (2), Βλάχος 20 , Ζολώτας 1, Νικολάου 4, Ανδρίτσος 6, Καρανώτας 2, Γκοβεδάρος,  Ατματζίδης, Τσαουσίδης.