Β' ΕΠΣΚ: Ελπίδες ΑΕΚ - Μ. Αλ. Λευκοπηγής 0-2

Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Απρόσμενη ήττα από τον προτελευταίο στη βαθμολογία Μέγα Αλέξανδρο Λευκοπηγής γνώρισαν οι Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης στο Στρατιωτικό Γήπεδο για την 17η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Οι κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν το παιχνίδι με τρεις παίκτες από το Παιδικό Τμήμα γεννημένους το 2001 ενώ στο δεύτερο μέρος ντεμπούτο σαν αλλαγή έκανε κι ένας τέταρτος (Κανδυλιώτης).

Οι Ελπίδες δεν μπόρεσαν να πιάσουν καλή απόδοση κι έχασαν δίκαια από την Λευκοπηγή που παλεύει για την σωτηρία της.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 0-1 με γκολ του Νίκου Πάσχου στο 35′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βασίλης Λίτσιος στο 50′ σφράγισε την νίκη της ομάδας του.

Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης (Β. Καραθανάσης): Γάτας, Κακούλης, Ζήκος (57′ Κανδυλιώτης), Αλατζάς, Μαλόκου, Μπουνόβας, Τρέβλας, Καλαφατίδης, Σταυριανουδάκης (52′ Κατακαλίδης), Τσολακίδης, Σαράφας (62′ Κολτσίδας).

Αμ. Αλ. Λευκοπηγής (Α. Παπακωνσταντίνου): Καραγιάννης, Τσίρος, Ρουσιάδης, Στυλίδης, Παπακωνσταντίνου, Μέτσο, Λίτσιος, Πάσχου, Κερασιώτης, Περπέρης (83′ Παπαζήσης).

Διαιτητές: Ντούλε, Τσούλης, Λάζαρης.