Β’ ΕΠΣΚ: Ηρακλής Κρυόβρυσης - Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής 1-2 | φωτο - βίντεο

Δύσκολο τρίποντο για την Χαραυγή
Δύσκολο τρίποντο πήρε η ομάδα της Χαραυγής, μέσα στην Κρυόβρυση με 2-1 από τον τοπικό Ηρακλή.
Η ομάδα της Χαραυγής ήταν καλή δημιούργησε ευκαιρίες, σημείωσε δυο γκολ και  είχε δυο δοκάρια.
Από την άλλη η ομάδα τις Κρυόβρυσης έπαιξε καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να μειώσει το σκορ και λίγο έλειψε να ισοφαρίσει αλλά την σταμάτησε το οριζόντιο δοκάρι.
Αξιοσημείωτο αναφοράς είναι το FAIR PLAY που έκαναν οι παίκτες της Χαραυγής όταν σε μια διεκδίκηση τις μπάλας έπεσε παίκτης τις Κρυόβρυσης, με αποτέλεσμα το λάθος που έκανε το εκμεταλλεύτηκε ο Χατζαβερίδης Ε και ενώ ήταν τε τα τετ με τον τερματοφύλακα έβγαλε την μπάλα άουτ, και ενώ το σκορ ήταν 0-1.
Τέτοιες ενέργειες προάγουν τον αθλητισμό.

Φάσεις και γκολ
Πρώτη καλή φάση ανήκει στην Χαραυγή στο 20΄ που σε πλασέ του Βασιλειάδη από κοντά η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Δυο λεπτά αργότερα η Χαραυγή ανοίγει το σκορ με τον Μελίδη  σε εκτέλεση αράουτ, πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-1.
43΄  Η Χαραυγή έφτασε στο δεύτερο γκολ αλλά το σουτ του Θεοδωρίδη μετά από σέντρα απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Ένα λεπτό αργότερα, χάνει ευκαιρία η Χαραυγή με τον Κοτρότσιο, που έκανε το σουτ αλλά κατέληξε άουτ.
47΄ Η ομάδα της Κρυόβρυσης μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο, και χάνει ευκαιρία με τον Αργυρόπουλο
 50΄Νεα ευκαιρία για την Κρυόβρυση αυτήν την φορά με το Αιχμαλωτίδη που έκανε το σουτ από το ημικύκλιο αλλά κατέληξε άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα σέντρα σουτ του Ματσιγγάρη απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.
52΄ Ευκαιρία για την Χαραυγή με το πλασέ του Κοτζατίσογλου μετά από εκτέλεση φάουλ.
62΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίσκου της Κρυόβρυσης πέρασε άουτ.
63΄ Η Χαραυγή βγαίνει στην αντεπίθεση μετά από λάθος της άμυνας ο Θεοδωρίδης κλέβει την μπάλα, περνάει και τον τερματοφύλακα, αλλά πήγε πολύ πλάγια και το σουτ που κάνει βρίσκει το δοκάρι.
70΄ Διπλή ευκαιρία για την Χαραυγή πρώτα σε σουτ του Καλταβερίδη απέκρουσε ο τερματοφύλακας η μπάλα πάει στον Αδαμίδη που κάνει νέο σουτ αλλά κατέληξε άουτ.
72΄ Έχουμε το FAIR PLAY από την Χαραυγή , μετά το λάθος της άμυνας της Κρυόβρυσης, , τραυματίστηκε ο παίκτης της γηπεδούχου ομάδας, έκλεψε την μπάλα ο Χατζαβερίδης, και ενώ ήταν τετ ατ τετ με τον τερματοφύλακα έβγαλε την μπάλα πλάγιο.
75΄ Η Χαραυγή κάνει το 0-2 με ωραία κούρσα του Κουτρότσιου που πήρε την μπάλα από την περιοχή του έκανε μια κούρσα από την μια περιοχή στην άλλη μόνος του και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Αδαμίδη που με πλασέ διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του.
Δυο λεπτά αργότερα η Κρυόβρυση μείωσε στο σκορ με πλασέ του Αργυρόπουλου μετά από έξυπνη πάσα του Σίσκο.
79΄ Είχαμε μια μικρό ένταση από τους παίκτες των δυο ομάδων για την μη τήρηση FAIR PLAY από πλευράς Κρυόβρυσης και ενώ ήταν παίκτης της Χαραυγής τραυματίας.
81΄ Η Κρυόβρυση είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Αργυρόπουλου μετά από λάθος των αμυντικών.
89΄ Τετ  τα τετ του Κοτζατίσογλου απέκρουσε ο τερματοφύλακα με τα πόδια.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζούγρας με επόπτες τους κ.κ Ιωαννίδη Β και Παπαδόπουλο Μ.

Ηρακλής Κρυόβρυσης (Σπυρίδης):  Ψαρράς, Ματσιγγάρης ( 60΄Περτσίλης), Τσενόλι, Βλάχος, Αιχμαλοτίδης( 80΄ Μπαμπίνης), Σίσκος, Τσιάκος, Παντζούρης, Αργυρόπουλος, Λαζαρίδης, Παπαδόπουλος( 60΄ Σουγιουλτζής)

Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής ( Ζαφειρίου): Παπαδόπουλος, Κοτζατίσογλου( 93΄ Μαυρούδης) Βασιλειάδης, Σαββίδης, Ποζίδης, Μελίδης, Χατζαβερίδης Ν,  Χατζαβερίδης Ε (80΄Μυροφορίδης), Κοτρότσιος, Αδαμίδης, Θεοδωρίδης( 87΄ Μπουρμπούλας).

ρεπορτάζ: Βασίλης Πουλασικίδης