Β’ ΕΠΣΚ: Ηρακλής Κρυόβρυσης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0 | βίντεο

Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι στην Κρυόβρυση

Με λευκή ισοπαλία έληξε το ντέρμπι στην Κρυόβρυση ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή και το Βέρμιο Καρυοχωρίου που έληξε με 0-0. Ήταν ένα μέτριο παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις, με την Κρυόβρυση να έχει από αυτές τις ποιο πολλές.

Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε ο προπονητής του Βερμίου Καρυοχωρίου και παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Εορδαϊκού κ. Γιάννης Κανδυλιώτης για την προσφορά του στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο από τον πρόεδρο του Ηρακλή Κρυόβρυσης  Αιχμαλωτίδη Γιώργο.

Επίσης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή μετά από αίτημα τις ομάδας του Βερμίου Καρυοχωρίου, στην μνήμη του Αθανασιάδη Μάριου παλιού παίκτη τις ομάδας.

Φάσεις  και γκολ
Στο 17’ πρώτη καλή φάση για την Κρυόβρυση όταν το σουτ του Τσενόλι και μετά από πίεση αντιπάλου κατέληξε άουτ.
Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα της Κρυόβρυσης είχε δοκάρι σε σουτ του Παπαδόπουλου.
Στο 30΄ νέα ευκαιρία για την Κρυόβρυση και πάλι με τον Παπαδόπουλο, που κατέληξε άουτ το σουτ που επιχείρησε.
33΄ νέο σουτ του Τσενόλι απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
42΄ Η ομάδα του Βερμίου έκανε αισθητή την παρουσία της στο 42΄ όταν το απευθείας φάουλ του Ρίζου πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι.
Ένα λεπτό αργότερα η Κρυόβρυση χάνει ευκαιρία με τον Αργυρόπουλου που στόπαρε την μπάλα μπήκε μόνος του αλλά το πλάσε που έκανε πέρασε παράλληλα από την εστία και κατέληξε άουτ.
66΄ Ευκαιρία για το Καρυοχώρι  όταν το σουτ του Αμπατζίδη απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
72΄ Απευθείας  εκτέλεση  φάουλ του Σίσκου απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Βερμίου.
83΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Κρυόβρυση όταν από κοντά  ο Ίτσκος δεν μπόρεσε να πλασάρει και να ανοίξει το σκορ.
89΄   Πολύ ωραίο σουτ του Τσενόλι απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

Ηρακλής Κρυόβρυσης ( Σπυρίδης): Ψαρράς, Ιτσκός, Τσενόλι, Σίσκος, Τσάκος, Παντζούρης, Αργυρόπουλος, Λαζαρίδης, Μπαμπίνης( 58΄ Περτσίλης), Αιχμαλωτίδης( 75΄ Σουγιουλτζης), Παπαδόπουλος.

Βέρμιο Καρυοχωρίου (Κανδυλιώτης): Τασιού, Γεωργιάδης, Ιγνατίδης( 46΄ Καζαντζίδης), Ρισβάνης, Ρωσσίδης, Παπαθανασίου( 87΄Αντωνίου), Αποστολίδης, Γκιούρος, Ταιγανίδης, Ρίζου, Αμπατζίδης (72΄Ποκιάκης).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καρατέρπος με επόπτες τους κ.κ  Λαμπριανίδη και Σύκο

ρεπορτάζ: Βασίλης Πουλασικίδης