Α’ ΕΠΣΚ: Α.Ε.Π. Καραγιαννίων - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 5-1

Άνετη νίκη με καλή εμφάνιση για ένα ημίχρονο
Την νίκη με σκορ 5-1 (ημίχρονο 4-0) πήρε η ΑΕΠ χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα από την ομάδα του Βοίου. Η ομάδα του Σαμαρά είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μέρος οι παίκτες της ΑΕΠ τηρουμένων των αναλογιών και της δυναμικότητας του αντιπάλου κατέβασαν ταχύτητα και περίμεναν την λήξη του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα
3΄ ο Σαββούδης θα σουτάρει από τα 25 μέτρα δύσκολα στην γωνία του ο τερματοφύλακας του Βοίου θα διώξει.
5΄ ίδια με την προηγούμενη φάση αυτή τη φορά ο επιθετικός της ΑΕΠ θα νικήσει τον τερματοφύλακα και 1-0.
20΄ στην επίθεση οι φιλοξενούμενοι με τον Καραγιάννη ο τερματοφύλακας της ΑΕΠ Βίδρας θα προλάβει και θα απομακρύνει με τα πόδια σε πλάγιο.
30΄ ο Durmhshi θα στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων τον Κείσογλου αυτός θα σεντράρει στην μικρή περιοχή θα πεταχτεί ο Παπαδόπουλος και με κεφαλιά θα κάνει το 2-0.
35΄ ο Duka από δεξιά θα μπει μέσα στην περιοχή θα πασάρει στον Παπαδόπουλο σουτ 3-0.
45΄ δυνατό σουτ του Κεΐσογλου δύσκολα θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας το ριμπάουντ ο Μαλούτας και με κεφαλιά 4-0.
53΄ ο Καραγιάννης θα σπάσει το τεχνικό οφσάιντ των γηπεδούχων θα βγάλει παράλληλη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι ο Παπουτσίδης με σουτ θα σημειώσει το 4-1.
71΄ ο Μαλούτας θα πασάρει στο Σαββούδη σουτ η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι άουτ.
84΄ σουτ του Τουλιόπουλου ωραία θα πέσει στην αριστερή του γωνία ο Βίδρας και θα αποκρούσει.
88΄ ο Σαββούδης θα πατήσει ωραία την μπάλα στον Duka που θα μπει μέσα στη μικρή περιοχή από πλάγια δεξιά θα σπάσει στον επερχόμενο Αποστολίδη ο οποίος με σουτ θα κάνει το τελικό 5-1.

ΑΕΠ Καραγιαννίων: Βίδρας Duka, Durmhshi  Τσίλης,  Ίττης,  Ζερβανταρίδης Παπαδόπουλος, Μαλούτας, Αποστολίδης Κεΐσογλου Σαββούδης.

Διαιτητής: Σουλίδης Ε.
Βοηθοί: Κουτζιακουτζίδης, Δραγώγιας.