Γ' Εθνική: Καμπανιακός - Φιλώτας 3-1 | βίντεο

Καθαρή νίκη με 3-1 πέτυχε η ομάδα του Καμπανιακού με αντίπαλο την Θύελλα Φιλώτα. Η Θύελλα αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να φύγει από τη χαλάστρα με κάτι θετικό.

Με το σφύριγμα της έναρξης του παιχνιδιού και μόλις στο 2’ ο Χρήστου με κεφαλιά,  ύστερα από λάθος έξοδο του Κοντογουλίδη άνοιξε το σκορ για τον Καμπανιακό, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.
Στο 30' τριπλή χαμένη ευκαιρία για το Φιλώτα και  τράβηγμα μέσα στην περιοχή στο οποίο υπάρχει υποψία για πέναλτι

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν εξολοκλήρου τον έλεγχο του παιχνιδιού και πέτυχαν άλλα δύο γκολ, το ένα και πάλι με τον Χρήστου και λίγο αργότερα στο 69’ ο Ρακαβίνας με κεφαλιά έγραψε  το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Στεφανίδη στο 83’.