Γ' ΕΠΣΚ: Δαναοί Κοζάνης - Ελπίδες Ελλησπόντου 0-4 | φωτο

Αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος έκανε η ομάδα του Τάσου Κουβρακίδη νικώντας την ομάδα των Δαναών με χα τρικ του Σύμου Πάτση.
Η ομάδα των Δανα'ων παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων με βάση ότι έπαιζε με την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος.

Στο 42 λεπτό άνοιξε το σκορ ο Σύμος Πατσης με σουτ στην αριστερή γωνία του γκολκίπερ Κατραπαζα 1-0.

Στο 55 λεπτό ξανά χτύπησε ο Πάτσης με σουτ μέσα από την περιοχή 2-0.

Στο 70' μετά από πάσα του Πάτση πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Τσαβδαρίδης (Τσαβι) στο παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει γκολκίπερ Κατραπάζα 3-0.

Στο 72' λεπτό πάσα του Μεντεσίδη στον Πάτση κάνοντας το τελικό 0-4, με το τρίτο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Πολύ καλή η διαιτησία του αγώνα του κυρίου Κατσούμπα με τους βοηθούς Τζιουβ'αρα και Δραγώγια.

Δαναοί Κοζάνης 2000 (Πολύμερος); ΚατραπΆζας, Κούργιας, ΣιδΈρης, ΑβραμΊδης (60' Μαρκόπουλος), ΤοπΆλης, Νιάφας, Σοφόγλου, Δαζάνης (65' Γκουγκομήτρος), Αμαραντίδης, Μπαγκατζούνης (70' Πελεκας), Γυφτόπουλος.

Ελπίδες Ελλησπόντου (Κουβρακίδης): Τεντσογλίδης, Ποσινακίδης Δημήτρης, Ποσινακίδης Ηλίας, Μωυσίδης, Κουσαλίδης Ιωάννης(65' Βασιλειάδης), Τσαυταρίδης, Μεντεσίδης, Τσαυταρίδης, Πάτσης, Παταρίδης(40' Αραπίδης), Κουσαλίδης Γεώργιος.

Ρεπορτάζ: Γιάννης Κ.