Β' ΕΠΣΚ: Δόξα Μικροκάστρου – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-0 | φωτο - βίντεο

Μεγάλη νίκη μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με έντονες συγκινήσεις μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Το τελικό 1-0 αδικεί τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15’ με γκολάρα του Τζίλια και ανάγκασαν τον Τάσιου σε εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τέσσερα δοκάρια με το τελευταίο στο 79ο λεπτό να είναι φάση για highlight. Τα δοκάρια για το Καρυοχώρι είχαν οι Γκιούρος, Ταιγανίδης και δύο ο Πανάκης

Δόξα Μικροκάστρου: Τσιούκρας Ν, Δάρδας, Τσιούκρας Στ, Μυλωνάς, Νιανιάκας, Σιούτης, Γκουρομήσιος (65’ Ζάχος), Γκαραγκούνης Φ, Τζίλιας, Ζιώγος, Γκαραγκούνης Β.

Βέρμιο Καρυοχωρίου: Τάσιου, Ταϊγανίδης, Ιγνατιάδης (60’ Ποκιάκης), Γεωργιάδης, Ρισβάνης, Πανάκης, Αποστολίδης (68’ Αντωνίου), Γκιούρος, Καζαντζίδης, Ρίζου, Αμπατίδης.

Διαιτητής: Πανυτσίδης
Βοηθοί: Κουτζιακουντζίδης, Σύκος