Δόξα Ροδιανής: ΟΥΠΑΝΟΙ - ΚΑΤΝΟΙ 4-1 | φωτο - βίντεο

Πραγματοποιήθηκε και φέτος το Μεγάλο Σάββατο ο καθιερωμένος ετήσιος ποδοσφαιρικός αγώνας των παλαιμάχων της ΔΟΞΑ Ροδιανής με μεγάλη νικήτρια την ομάδα των Ουπανών με σκορ 4-1.

Ο φετινός αγώνας ήταν προς τιμήν του αδικοχαμένου Κώστα Ρουσιάδη που φόρεσε τη φανέλα της ομάδας με το νούμερο 1.

Πολυ μεγάλη η συμμετοχή και φέτος και μακάρι να συνεχιστεί και στα επόμενα χρόνια. Στο αγωνιστικό μέρος, έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με πολλές φάσεις, πολλά γκολ, κάποια δυνατά μαρκαρίσματα, κάποιες εντάσεις και κάποια παράξενα σφυρίγματα του ρέφερι Βασίλη Μανακίτσα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι (σκορ 1-1)  άλλα το δεύτερο μέρος ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα των Ουπανών, που δίκαια αναδείχτηκαν νικητές.

Το τελευταίο δεκάλεπτο μπήκαν στον αγώνα και όλα τα πιτσιρίκια, δείχνοντας κάποιοι το μεγάλο  ταλέντο τους  αλλά περισσότερο για να μπουν στο πνεύμα του αγώνα αυτού και να τον συνεχίσουν και τα επόμενα χρόνια!!!!