Ο ΣΔΟ Εορδαίας στο RUN GREECE Καστοριάς και στο KOZIAKA MOYNTAIN RACE

Την Κυριακή στις 15-5-2016 μέλη του ΣΔΟ Εορδαίας συμμετείχαν στο Run Greece της Καστοριάς επιτυγχάνοντας αξιόλογες διακρίσεις. Οι αγώνες που έγιναν ήταν τρείς και η συμμετοχή των αθλητών ήταν μεγάλη.

Ο καιρός που επικράτησε κατά την διεξαγωγή των αγώνων ήταν ζεστός και σε συνδυασμό με την υγρασία δεν βοήθησε τους αθλητές να πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα σε χρόνους, ωστόσο ο συναγωνισμός ήταν μεγάλος.

Στον ημιμαραθώνιο πήραν μέρος 150 αθλητές με τον Δημήτρη Κουτσουμπίδη να τερματίζει 2ος στην γενική κατάταξη. Στα 10χιλ πήραν μέρος 360 αθλητές και τον σύλλογο εκπροσώπησαν 7 μέλη με καλύτερο όλων τον Λάζαρο Καπετάνο να παίρνει την 4η θέση στην γενική με χρόνο 36:17 και στα 5χιλ έτρεξαν 861 δρομείς .

Την Κυριακή επίσης στον ορεινό όγκο του Κόζιακα διεξήχθη αγώνας βουνού 20χιλ με 179 αθλητές να βρίσκονται στο σημείο εκκίνησης και για τον σύλλογο αγωνίστηκαν ο Τρύφων Σίσκος που τερμάτισε 49ος με χρόνο 2:37:03 και ο Γιώργος Μελανοφρύδης τερμάτισε 97ος με χρόνο2:55:25.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που εκπροσώπησαν τον ΣΔΟ Εορδαίας!!!!!!!!!!