Γ' ΕΠΣΚ: Προάστειο Προαστείου - Αίας Μικροβάλτου 0-6 | φωτο

Πυροβολούσε με Μίχο το Μικρόβαλτο
     Εμφατικό διπλό του Μικροβάλτου στην πρεμιέρα
Με το ευρύ σκορ 0-6 κέρδισε η ομάδα του Μικρόβαλτου μέσα στο Προάστιο από την τοπική ομάδα στο εξ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Γ΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.  Σε ένα παιχνίδι που στα πρώτα 20’  ήταν ήδη 0-3 για την ομάδα του Μικρόβαλτου, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

βίντεο: mikrovalto.gr

Το Μικρόβαλτου στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό πετυχαίνοντας άλλα 3 τέρματα.
 Χαρακτηριστικό του αγώνα είναι ο ο Μίχος σημείωσε τα 5 από τα 6 γκολ!

Φάσεις και γκολ
3΄ Δοκάρι είχαμε για τη Μικρόβαλτο με τον Μίχο σε σουτ.
8΄ Το 0-1  πλάσε του Μίχου.
10΄ Κεφάλια του Μίχου άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα το 0-2 για το Μικρόβαλτο με κεφάλια του Γιαννόπουλου.
13΄ Σουτ του Μίχου άουτ.
14΄  Ευκαιρία για το Προάστειο σε σουτ του Κωνσταντάκη  πέρασε άουτ.
17΄ Το 0-3  για το Μικρόβαλτο με τον Μίχο μετά από λάθος του τερματοφύλακα.
20΄ Κούρσα του Κωνσταντάκη του Προαστείου, που έφτασε λίγο έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ αλλά πέρασε λίγο άουτ.
42’  Ωραίος συνδυασμός του Κωνσταντάκη -  Τσελεγγίδη, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ αλλά να καταλήγει άουτ.
57΄ Διπλή ευκαιρία για το Προάστειο πρώτα με το  Μιχαηλίδη αποκρούσει ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά κεφαλιά του Παπαδόπουλου καταλήγει άουτ.
64΄ Σουτ του Γιαννόπουλου μέσα από την περιοχή κατέληξε άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα αν και μόνος του έκανε το σουτ ο Μίχος για το Μικρόβαλτο αλλά η μπάλα κατέληξε έξω.
68΄ Το 0-4 για το Μικρόβαλτο με πλασέ και πάλι του Μίχου.
72΄ Το Προάστειο χάνει ευκαιρία με τον Κοντογουλίδη που έπιασε την κεφαλιά αλλά κατέληξε άουτ.
74΄ Το 0-5 για το Μικρόβαλτο σε κεφαλιά του Μίχου
79΄ Το τελικό 0-6  με το πέμπτο γκολ του Μίχου που έφυγε  από πλάγια και αφού πέρασε τον τερματοφύλακα, με πλασέ σημείωσε το γκολ για την ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ.κ Παπαδημητρίου με επόπτες τους κ.κ.  Σπέντζα και Χατζηγεωργίου.

Συνθέσεις:
Προάστειο Προαστείου (Πατουλίδης): Τριπολιτσίωτης, Κριαρίδης, Βαξεβάνης, Κόνιαλης, Τσελεγγίδης( 46΄ Παπαδόπουλος), Κοντογουλίδης, Κωνσταντινίδης, Κωνσταντάκης, Λυγερός, Μιχαηλίδης, Λευκόπουλος.

Αίας Μικρόβαλτου (Σταθόπουλος): Δισέρης, Βέττας(21΄ λ.τρ Λάμπρου), Καπρίνης, Θεοδουλίδης, Μαυρόπουλοςς, Χαριτόπουλος Πάσχου ( 46΄ Δαιλιάνης), Μουλάι( 75΄ HAYA), Ντινελάρης, Μίχος, Γιαννόπουλος.

επιμέλεια: Βασίλης Πουλασικίδης