Β' ΕΠΣΓ: Αλιάκμων Κιβωτού - Α.Σ. Ταξιάρχη 1-1

ΑΣ Ταξιάρχη
Έγινε ένα δυνατό παιχνίδι, με τις 2 ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν για να πάρουν τους 3 βαθμούς. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κιβωτού κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Στεργιόπουλος και έκανε το 1-0.
Η ομάδα μας άρχισε να ανεβαίνει και να παίρνει μέτρα στο γήπεδο μετά το 70' και όσο πλησιάζαμε προς το τέλος της αναμέτρησης η ομάδα μας πίεζε περισσότερο για την ισοφάριση.

Έτσι φτάσαμε στα τελευταία λεπτά του αγώνα όπου ο Βλαχόπουλος που είχε μπει αλλαγή έκανε το 1-1 για την ομάδα μας.

Στα λίγα λεπτά που είχαν απομείνει η ομάδα μας είχε ευκαιρίες να φύγει και με τους 3 βαθμούς αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε!

Να δώσουμε τα συγχαρητήρια μας σε όλους τους παίκτες που αγωνίστηκαν σήμερα για την σημαντική προσπάθεια που έκαναν στο γήπεδο.

Στα αρνητικά της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός του ποδοσφαιριστή μας Αντρέα Τσίπη που ελπίζουμε να μην είναι τόσο σοβαρός και του ευχόμαστε περαστικά και να γυρίσει σιδερένιος!