Τα παιχνίδια της Τετάρτης - Μικτές και Γ' Εθνική

Γ' Εθνική
Δυνατά ξεκίνησε η Δόξα Δράμας το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Πινδώνη μετά από σέντρα του Γιόνδη.
Η Δράμα συνέχισε να πιέζει κι έχασε άλλες καλές ευκαιρίες με τον Παπαζαχαρία και τον Ρεβυθόπουλο.

Μετά το 25’ ο Εορδαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι βγήκε μπροστά και είχε δυο καλές στιγμές με σουτ του Μαυροματίδη και λίγο πριν το ημίχρονο με τον Μπίκο.
Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά τα ηνία του παιχνιδιού κι έχασαν ευκαιρίες στο 50' σε σουτ Ντουμάνη, απέκρουσε ο Περπερίδης και στο  54' σε σουτ του Ιότη η μπάλα βρήκε το δοκάρι ...
Στο 56' απαντάει ο Εορδαϊκός, σουτ Μαυροματίδη η μπάλα  πέρασε λίγο έξω.
Στο 68' η Δόξα κάνει το 0-2 όταν ο Ιότη σούταρε η μπάλα βρήκε πόδια αμυντικού  και  κατέληξε στα δίχτυα.
Στο 86' ατομική ενέργεια του Δουμάνη, δίνει στον αφύλακτο Γαϊδαρτζή που δεν θα δυσκολευτεί να κάνει το 0-3.

Η ΑΕ Ποντίων στάθηκε καλά στο α’ ημίχρονο, κράτησε το Λαγκαδά μακριά από την εστία της, με το 0-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.