Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις των παγκορασίδων Α' στο τοπικό πρωτάθλημα της κατηγορίας | φωτο

Σήμερα το μεσημέρι, στο γήπεδο της Πτολεμαΐδας, κόντρα στον Αρίωνα, τα κορίτσια μας επιβλήθηκαν και πήραν τη νίκη μάλλον άνετα.

Στο ξεκίνημα ήταν λίγο αγχωμένες, κάνοντας πολλά λάθη και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στο 10λεπτο με 4 - 1. Εντοπίστηκαν όμως τα λάθη, κυρίως στην άμυνα, αντιμετωπίστηκαν σωστά και γρήγορα καλύφτηκε η διαφορά.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ πιο απλή διαδικασία για τον Εθνικό, που αύξησε εύκολα τη διαφορά και έφτασε στο τελικό 18 - 33.

Χρόνο συμμετοχής πήραν όλα τα παιδιά και τους δόθηκε η ευκαιρία να αποκτήσουν εμπειρίες κόντρα σε έναν αντίπαλο που φάνηκε πολύ βελτιωμένος και ανταγωνιστικός συγκριτικά με πέρυσι.
Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και σε όλα τα παιδιά για το όμορφο θέαμα.
Συνεχίζουμε δυνατά με το βλέμμα στην επόμενη αγωνιστική.