Γ' Εθνική: Καθάρισε στο β' ημίχρονο ο Εορδαϊκός - Τιμώρησε η μπάλα το Φούφα - αποτελέσματα - βαθμολογία

Ο Μακεδονικός Φούφα γνώρισε την ήττα στην Αλεξάνδρεια από την Δόξα Προσκυνητών με σκορ 0-1. οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη σχεδόν την διάρκεια του παιχνιδιού, δημιούργησαν σωρεία ευκαιριών με τους Τσικόπουλο, Τοπάλη, Χάιτα, Τακίδη αλλά δεν ήταν εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια.

Ο νόμος του ποδοσφαίρου είναι αμείλικτος και τιμώρησε το Μακεδονικό. Η Δόξα λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 89'  κατάφερε με ένα γκολ του Βάσκο να πάρει το τρίποντο. Ο Φούφας από το 78' αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσακαλίδη.

Στα Λευκάδια, ο Εορδαϊκός τυπικά φιλοξενούμενος, καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού πήρε το χρυσό τρίποντο κόντρα στην αποδυναμωμένη ΑΕΠ Βατολάκκου με σκορ 1-3.

Οι ανθρακωρύχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ 0-1, με αυτογκόλ. Λίγο πριν την λήξη του α΄ημιχρόνου η ΑΕΠ με τον Ασλανίδη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1.
Στο β΄ημίχρονο ο Εορδαϊκός πολύ καλύτερος "στρίμωξε" την ΑΕΠ σημείωσε άλλα δύο γκολ με τον Ιωαννίδη, είχε δοκάρι με τον Καλογιαννίδη και πήρε τελικά τη νίκη με 1-3 και βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Η ΑΕΠ μετά κι από αυτή την ήττα βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση και η παραμονή της δυσκολεύει αφάνταστα καθώς τα προβλήματα μεγαλώνουν!

Καβάλα-Καμπανιακός  2-0 ημ 4-0 τελ
4' Λίτσκας, 16' -67' Παναγιωτόπουλος, 90' Κυριακίδης
Δόξα Δράμας-Νέστος Χρυσούπολης  2-0 ημ 4-0
13'  -  50' Ίγκορ, 43' Ιότι πέναλτι,