Γ’ Εθνική: Μακεδονικός Φούφα – Δόξα Δράμας 0-2

Με 2 γκολ στο α’ ημίχρονο η Δόξα Δράμας, πήρε σπουδαία νίκη κι  έφυγε από την Πτολεμαΐδα με τους τρεις βαθμούς. Στο πρώτο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου ο Φούφας προσπάθησε να ανατρέψει το εις βάρος  του σκορ  αλλά η Δόξα έκανε σωστή διαχείριση του παιχνιδιού και κράτησε το σκορ του α’ ημιχρόνου.
Τα γκολ για τη Δράμα πέτυχε ο Ιγκόρ στο 27'-και στο 45'.

Το φιλμ του αγώνα
Στο 23′ ευκαιρία με τον Ρομέο μέσα από την μικρή περιοχή φεύγει άουτ
Στο 26′ εκτέλεση φάουλ από δεξιά από τον Μπουσινάκη που στέλνει την μπάλα συστημένη στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Ιγκόρ με πλασέ ανοίγει το σκορ !!!
Στο 35′ σουτ μέσα από την περιοχή του Παναγιωτούδη φεύγει ελάχιστα άουτ.
Στο 45′ ο  Δουκάκης τρυπώνει από αριστερά στην αντίπαλη περιοχή και στρώνει στα δεξιά του στον Ιγκόρ που σε θέση βολής εκτελεί και πάλι τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 0-2
Στο 92′ σουτ του Πινδώνη θα σώσει στην γραμμή ο Τακίδης.

Μακεδονικός Φούφα (Παπακώστας):  Παπαδόπουλος, Τσόμπο, Φωτιάδης, Τζουβάρας, Σιδηρόπουλος, Μόσχος (55’Δούφας),  Τσικόπουλος, Τακίδης, Ζιώγας, Ρομέος, Χάιτας.

Δόξα Δράμας  (Τζαναβάρας): Σικαλιάς Παγώνης Βιτλής, Κωστόπουλος, Παπαζούδης, Παναγιωτούδης, Δουκάκης (60’ Λαδάκης), Πινδώνης, Ιγκόρ (46′ Παβίσεβιτς), Καρλόπουλος, Μπουσινάκης (75’Μαρτσάκης).

Διαιτητής: Βρέσκας

Βοηθοί: Γιάντσης -Παπαδάκης (Ημαθίας)