Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017

Β’ ΕΠΣΚ: Πρόοδος Κομνηνών - Ελπίδες Ελλησπόντου 1-4

Μεγάλο διπλό πήρε η ομάδα του Ελλησπόντου μέσα στην έδρα τον Κομνηνών χάρη στα γκολ του Αραπίδη που διανύει περίοδο φορμαρίσματος, με ιδανικά πλασέ στο 5' και στο 20' λεπτό κάνοντας το 0-2.

Στο 38' λεπτό ο Μεντεσίδης σε πλεονεκτική θέση για γκολ ανατρέπετε από τον τερματοφύλακα τον Κομνηνών πέναλτι για την ομάδα του Ελλησπόντου. Την εκτέλεση αναλαμβάνει από τα 11 μέτρα ο έμπειρος Καραφυλλίδης γράφοντας το 0-3.

Στο 50' λεπτό ο Μεντεσίδης,  που μετά από τον τραυματισμό του χάνοντας έναν ολόκληρο γύρο βρήκε με ωραία προσπάθεια δίχτυα γράφοντας το 0-4.

Στο 85' λεπτό το μόνο που κατάφερε η ομάδα τον Κομνηνών ήταν να μειώσει με πέναλτι γράφοντας το τελικό σκορ σε 1-4.

επιμέλεια: Γιάννης Κοτσαλίδης