ΕΠΣ Φλώρινας: Επιβλητικό πέρασμα από τη δύσκολη έδρα της Μελίτης έκανε ο Άγιος Παντελεήμονας

Ο Μακεδονικός παρέλασε και από την παραδοσιακά δύσκολη έδρα της Μελίτης κερδίζοντας τον  Μελιτέα με σκορ 2-5.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν  δυνατά στο ματς μη αφήνοντας περιθώρια στον αντίπαλο σκοράροντας 3 φορές το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος μπήκε στο γήπεδο με το επιβλητικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου αλλά μέχρι το 65 από κάποιες ολιγωρίες δέχτηκε 2 γκολ με τον Μελιτέα να μειώνει σε 2-3.

Τα γκολ που δέχθηκε ξύπνησαν τον Μακεδονικό ,που  αφυπνίστηκε γρήγορα, σκόραρε άλλες 2 φορές και καθάρισε το παιχνίδι με τελικό σκορ 2-5.

Πολλοί PATELAKERS βρέθηκαν όπως πάντα δίπλα στην ομάδα και την  βοήθησαν να φτάσει στο τρίποντο.