Σάββατο, 1 Απριλίου 2017

Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό – Κοζάνη 0-2 | βίντεο

Φωτογραφία του χρήστη Ματιές στα σπορ.
Νικηφόρα πέρασε η Κοζάνη μέσα από τη δυνατή έδρα του Βελβεντού με σκορ 0-2 Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να πετύχουν από ένα γκολ  σε κάθε ημίχρονο και να λυγίσουν την αντίσταση του αξιόμαχου Βελβεντού.

Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Παπαστέργιου που μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο αλλά και του Τρίχα.

βίντεο: Πάνος Τραπεζανλίδης

Φάσεις και γκολ
Στο 4ο Λεπτο :  Φάουλ Ρωμνόζογλου  θα διώξει δύσκολα με τις γροθιές στο Γ ο Πατουλίδης.
11ο Λεπτό : Φάουλ Ρωμνόζογλου θα διώξει δύσκολα σε πλάγιο ο Πατουλίδης.
22ο Λεπτό : Από σέντρα του Κοτζαντίσογλου  θα σηκωθεί ψηλότερα ο Δούμας  και με κεφαλιά θα κάνει το  0 -1.
40ο Λεπτό: Κόρνερ Ρωμνόζογλου κεφαλιά  Παπαστέργιου, ασθενή απόκρουση Πατουλίδη, δεύτερο σουτ Γκίκα  ψηλά άουτ.
43ο Λεπτό : Δυνατό σουτ του Κοτζαντίσογλου από 30 περίπου μέτρα  διώχνει δύσκολα ο Λαζαρίδης.
68ο Λεπτό: Δυνατό διαγώνιο φάουλ του Τραυλού, η μπάλα θα περάσει από πολλά σώματα και θα βγει άουτ.
78ο Λεπτό : Σουτ του Τραυλού εκτός περιοχής θα διώξει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
83ο Λεπτό :  Φάουλ του Τραυλού κεφαλιά του Πουλατσόγλου και θα γίνει το   0 - 2.

Βελβεντό (Boριαζίδης): Λαζαρίδης, Τσιάμης ( 64ο  Σαμαράς), Ρωμνόζογλου, Γκίκας, Μπαλάνης, Σαρηγιαννίδης, Ευαγγέλου, Ελευθεριάδης, Παπαστέργιος (61ο  λ.τρ. Ελευθεριάδης Χρ. ), Διβηκέλης, Τρίχας  ( λ.τρ. Καλύβας ).

Κοζάνη (Παπαδόπουλος): Πατουλίδης, Παπαδόπουλος, Φωλίνας, Αντωνιάδης, Πουλατσόγλου, Τσικόπουλος Ηλ, Τακίδης ( 46ο  Τζερεμές ), Κοτζατίσογλου (77ο  Ευθυμιάδης), Πουτογλίδης, Τραυλός (84ο  Χαματάι), Δούμας.

Διαιτητής: Ζούγρας

Βοηθοί:  Γεωργιάδης , Παπαδόπουλος Χ.

ρεπορτάζ: Θωμάς Τσιτσιώκας