ΕΠΣ Γρεβενών: Άρης Καρπερού - Πυρσός Γρεβενών 0-8 | φωτο

Με εντυπωσιακό τρόπο  έκλεισε τις υποχρεώσεις του ο ΠΥΡΣΟΣ που με το  0 - 8 απέναντι στον
ΑΡΗ ΚΑΡΠΕΡΟΥ σφράγισε και επίσημα την απευθείας άνοδο στην Γ ΕΘΝΙΚΗ.

Μια άνοδος που στις τρεις πρώτες αγωνιστικές φάνταζε δύσκολη έχοντας μόλις ένα βαθμό έναντι εννιά των αντιπάλων συν τους σοβαρούς τραυματισμους βασικών ποδοσφαιριστων.

Η έλευση του ΧΡΗΣΤΟΥ ΛΑΛΛΟΥ σε συνδυασμό με την μεταγραφική ενίσχυση ποιοτικών παικτών μεταμόρφωσε την ομάδα  κάλυψε την διαφορά και στο τέλος κέρδισε και την απευθείας άνοδο έχοντας την απόσταση ασφαλείας των οκτώ βαθμών με την καλύτερη επίθεση 65 τέρματα καλύτερη άμυνα 10 και τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας ΧΡΗΣΤΟ ΜΠΛΑΝΤΟ με 14 τέρματα αν και αγωνίστηκε απο την περίοδο του ιανουαριου ενώ στο ενδιάμεσο κατέκτησε και το κύπελλο.

Στο σημερινό αγώνα ο ΠΥΡΣΟΣ έδειξε απο τα πρώτα λεπτά πόσο ήθελε την νίκη και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους που απλά παρακολουθουσαν τους πρωταθλητές.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
1' ΛΕΠΤΟ ο ΜΠΛΑΝΤΟΣ με πλασέ το 0 - 1.
9' ΛΕΠΤΟ ΄ο ΦΕΤΣΑΝΗΣ επίσης με πλασέ το  0 - 2.
24' ΛΕΠΤΟ ΄και πάλι ο ΜΠΛΑΝΤΟΣ το 0 - 3.
42' ΛΕΠΤΟ  χατ τρικ απο τον ΜΠΛΑΝΤΟ και 0 - 4.
52' ΛΕΠΤΟ  με βολέ ο ΜΠΛΑΝΤΟΣ το 0 - 5.
60 'ΛΕΠΤΟ ΄με σουτ ο ΑΓΚΑΣΤΡΑ σημείωσε το 0 - 6.
72' και 85΄ΛΕΠΤΟ ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΛΑΝΤΟΣ ολοκλήρωσε την νίκη του ΠΥΡΣΟΥ και το προσωπικό του ρεσιτάλ σημειωνοντας το 0 - 8.