Τετάρτη, 26 Απριλίου 2017

ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα

Σαρωτική η ΑΕΠ κόντρα στο Βατερό
Αέρας πέρασε από το Βελβεντό η Σιάτιστα
Ψυχωμένος βαθμός για την ΑΕΚ  απέναντι στην Κοζάνη
Με νίκες προχώρησαν Χαραυγή και Γαλατινή
Μεγάλη νίκη για την Καλαμιά



26η αγωνιστική 
Αλιάκμων Αιανής  - Α.Ε. Άνω Κώμης 5-0
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  - Εθνικός Βατερού              5-1
Α.Σ. Βελβεντό  - Μακεδονικός Σιάτιστας              0-4
Κοζάνη - Α.Ε. Κοζάνης 2-2
Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  - Τιτάν Σερβίων 3-2
Γαλατινή - Π.Α.Ο. Κοίλων 1-0
Α.Ε. Καλαμιάς  - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 4-2
Αναγέννηση Εράτυρας  - Μακεδονικός  Κοζάνης 0-3 α.α.

Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Β
1
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
63
2
Μακεδονικός Σιάτιστας
59
3
Φ.Σ. Κοζάνη
54
4
Φ.Σ. Εθνικός Βατερού
48
5
Αλιάκμων Αιανής
43
6
Μακεδονικός Κοζάνης
42
7
Α.Σ. Βελβεντό
40
8
Α.Ε. Κοζάνης
37
9
Μ. Αλ. Χαραυγής
37
10
Α.Μ.Σ. Γαλατινή
37
11
Τιτάν Σερβίων
35
12
ΠΑΟ Κοίλων
35
13
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
29
14
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
11
15
Α.Ε. Άνω Κώμης
9
16
Αναγέννηση Εράτυρας
1

           *Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .


Επόμενη αγωνιστική  - 27η
Α.Ε. Άνω Κώμης                - Εθνικός Βατερού
Μακεδονικός Σιάτιστας               - Αλιάκμων Αιανής
Μακεδονικός  Κοζάνης  - Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Α.Ε. Κοζάνης  - Α.Σ. Βελβεντό
Π.Α.Ο. Κοίλων  - Κοζάνη
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  - Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής
Α.Ε. Καλαμιάς   - Γαλατινή
Τιτάν Σερβίων   - Αναγέννηση Εράτυρας


Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
24η αγωνιστική
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Έλατος Ελάτης 2-5

Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Β
1
Δόξα Λευκόβρυσης
56
2
Ακρίτες Κοζάνης
51
3
Κεραυνός Πετρανών
49
4
Ερμής Πλατανορέμματος
47
5
Κένταυρος Πρωτοχωρίου
39
6
Έλατος Ελάτης
37
7
Α.Ο. Κρόκου
36
8
Α.Ε. Κρανιδίων
25
9
Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής
20
10
Πρόοδος Μεταξά
19
11
Αναγέννηση Λιβαδερού
18
12
Α.Σ. Καρυδίτσας
15
13
Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης
13
14
Αναγέννηση Αργίλου
10

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία
* από έναν αγώνα περισσότερο έχουν  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής και Έλατος Ελάτης 

Επόμενη αγωνιστική -23η
Α.Ο. Κρόκου  - Αναγέννηση Λιβαδερού
Α.Σ. Καρυδίτσας  - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Δόξα Λευκόβρυσης  - Κεραυνός Πετρανών
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  - Ερμής Πλατανορέμματος
Ακρίτες Κοζάνης - Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής
Α.Ε. Κρανιδίων  - Αναγέννηση Αργίλου
Έλατος Ελάτης  - Πρόοδος Μεταξά


Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
24η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 2-3
Δόξα Μικροκάστρου – Πρόοδος Κομνηνών 5-1 


Βαθμολογία

Θέση
Ομάδα
Β
1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας
47
2
Ακαδημία Π. Βοΐου
47
3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
45
4
Δόξα Βερμίου Πύργων
40
5
Δράσις Τσοτυλίου
39
6
Ηρακλής Κρυόβρυσης
38
7
Βέρμιο Καρυοχωρίου
35
8
Ερμής Ασβεστόπετρας
30
9
Δόξα Μικροκάστρου
29
10
Ελπίδες Ελλησπόντου
27
11
Πρόοδος Κομνηνών
24
12
Μ. Αλ. Άρδασσας
21
13
Κοζάνη 2004
14
14
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας
-9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία
*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
* από έναν αγώνα περισσότερο έχουν Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας, Βέρμιο Καρυοχωρίου, Δόξα Μικροκάστρου και Πρόοδος Κομνηνών 


Επόμενη αγωνιστική  - 23η
Δράσις Τσοτυλίου  - Ερμής Ασβεστόπετρας  
Ελπίδες Ελλησπόντου  - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  
Ηρακλής Κρυόβρυσης  - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Δόξα Βερμίου Πύργων  - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  
Βέρμιο Καρυοχωρίου  - Πρόοδος Κομνηνών   
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Δόξα Μικροκάστρου   
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  - Κοζάνη 2004  

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Παρακαλούμε αποφύγετε ύβρεις και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, ειδικά σε προσωπικό επίπεδο. Σχόλια υβριστικά και άσχετα με το δημοσιευμένο θέμα θα διαγράφονται.