Με μεγάλη επιτυχία έγινε και φέτος το καθιερωμένο παιχνίδι των παλαιμάχων Ερμακιάς

Με μεγάλη επιτυχία έγινε και φέτος το καθιερωμένο παιχνίδι των παλαιμάχων του χωριού μας στα γήπεδα της Ακαδημίας μας.

Στις παρουσίες να σημειώσουμε ότι ήταν παρόντες τα αδέρφια Καπετάνοι,  ο διαιτητής Β'  Εθνικής Καρατέρπος Δημήτρης, διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπισούκης Γιάννης που πήρε άριστα με βοηθούς τον Φώτη Εμμανουήλ και τον Αντωνίου Νίκο.

Οι μεγάλοι άνω των 30+ μπήκαν δυνατά, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν 3-0 στο ημίχρονο.

Στο β ημίχρονο έγιναν αλλαγές και το παιχνίδι πήρε άλλη τροπή με τους μικρούς να έχουν δυνάμεις να γυρίσουν το ματς,τελικό σκορ 6-6 και οι μεγάλοι νικητές στα πέναλτι με τον Κώστα Καπετάνο να είναι ο MVP του αγώνα αφού απόκρουσε τρία πέναλτι.

Μετά το ματς δώσαμε όλοι υπόσχεση να είμαστε και του χρόνου όλοι εκεί παρόντες.