Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Δόξα Λευκόβρυσης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 0-5

Παράσταση για έναν ρόλο
 Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α’  κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας ξεπερνώντας εύκολα το εμπόδιο της Δόξας Λευκόβρυσης με το ευρύ 0-5.

Το συγκρότημα του Γιώργου Καραγκιολίδη με σοβαρότητα και αγωνιστική πειθαρχία κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς σκοράροντας   5 γκολ και χάνοντας πολλές ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο σκορ.

Από την άλλη η ομάδα της Δόξας δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα και μοιραία έχασε το ματς.

Το φιλμ του αγώνα
7ο λεπτό κάθετη πάσα από τον  Γιάννη Αιχμαλωτίδη στον Τάσος Βερύκοκο σούτ  του τελευταίου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
8ο λεπτό ολιγωρία της άμυνας της Λευκόβρυσης επωφελείται ο Φώτης Κριτσάνης με ταχύτητα πλασάρει από θέση τετ-α-τετ  απόκρουση του τερματοφύλακα.

22ο λεπτό συνδυασμός του Κριτσάνη Φώτη με τον Μηχαηλίδη Λεωνίδα σουτ του τελευταίου από πλεονεκτική θέση σωτήρια απόκρουση του γκολκίπερ της Λευκόβρυσης.
24ο λεπτό δυνατό σουτ του Βερίκοκου Τάσου κόντρα της μπάλας σε αντίπαλο φτάνει στον Κριτσάνη Φώτη πλασάρει σωστά και 0-1.

29ο λεπτό συνδυασμός Μαρνασίδη Κλεάνθη με τον Μιχαηλίδη Λεωνίδα τετ-α-τετ ο τελευταίος πλασάρει άστοχα  άουτ.
31ο λεπτό σουτ έξω από την περιοχή του  Τζελαλίδη Ανέστη η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και άουτ.
45ο λεπτό κάθετη πάσα και πάλι από τον Αιχμαλωτίδη Γιάννη στον Λεμονή σέντρα του τελευταίου στην περιοχή σουτ του Βερίκοκου Τάσου και  0-2.

50ο λεπτό η μοναδική ευκαιρία της Δόξας με σουτ και εκπληκτική απόκρουση του Μπίντση Γιάννη σε κόρνερ.
51ο λεπτό όμορφος συνδυασμός Βερίκοκου- Αιχμαλωτίδη- Μαρνασίδη πλασέ του τελευταίου και 0-3.

53ο λεπτό σέντρα σουτ από πλάγια θέση του Μαρνασίδη Κλεάνθη ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα και ο επερχόμενος Βερίκοκος Τάσος σκοράρει και κάνει το 0-4.
56ο λεπτό ωραίο σουτ στο ύψος της περιοχής από τον Καραφουλίδη Μπάμπη η μπάλα στην οριζόντια δοκό. 3ο δοκάρι για τον Ηρακλή.

80ο λεπτό κάθετη πάσα από τον Μιχαηλίδη Λεωνίδα στο Καραφουλίδη Μπάμπη σωστό πλασέ και 0-5.

Το υπόλοιπο διάστημα ήταν διαδικαστικό μέχρι τη λήξη του αγώνα.