Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Κένταυρος Πρωτοχωρίου - ΑΕ Καισαρειάς 3-0

Το κακό ξεκίνημα και για ακόμη μια φορά, οι χαμένες ευκαιρίες, έφεραν τη δεύτερη ήττα για την ΑΕ Καισαρειάς, με σκορ 3-0, απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Πρωτοχωρίου.
Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ήδη 2-0, με την άμυνα να βρίσκεται σε τρικυμία, και το κέντρο να μην μπορεί να συντονιστεί στα μαρκαρίσματα.

Όταν μπήκαμε τελικά στο παιχνίδι, δημιουργήθηκαν ευκαιρίες για τη μείωση του σκορ, με αποκορύφωμα το τετ α τετ που δυστυχώς για την ομάδα μας το έβγαλε ο αντίπαλος τερματοφύλακας και στο αμέσως επόμενο πεντάλεπτο, δεχτήκαμε το τρίτο τέρμα από σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει σε ποδοσφαιριστή μας και να καταλήγει στα δίχτυα, ξεγελώντας τον τερματοφύλακα Καραγιάννη.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλισε πιο ισορροπημένα, με τις δυο ομάδες να δημιουργούν εκατέρωθεν ευκαιρίες για γκολ.

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕ Καισαρειάς  έχει ρεπό, και θα κάνει φιλικό παιχνίδι με τον Ηρακλή Δρεπάνου, ενώ ο Κένταυρος Πρωτοχωρίου θα αγωνιστεί εκτός με το Μεταξά.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πρωτοχωρίου.