Γ' Εθνική: Ερμής Αμυνταίου - Δόξα Κρανούλας 1-1

Ερμής και Δόξα  άγγιξαν τη νίκη  τους  ικανοποιεί και η ισοπαλία
Μεγάλη «Χ»αμένη ευκαιρία είχε και ο Ερμής ιδίως αλλά και  η Δόξα Κρανούλας να φύγουν με τη  νίκη  από το παιχνίδι.
Η Δόξα προηγήθηκε  στο 52’ με γκολ του Παππά, ωστόσο δεν άντεξε ως το τέλος την πίεση των γηπεδούχων και ισοφαρίστηκε, με τους παίκτες του Ερμή να έχουν και δοκάρι λίγο μετά το 1-1. Έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς η ισοπαλία άφησε γλυκόπικρη γεύση και στις δύο ομάδες.

Το α’ ημίχρονο ήταν πολύ μέτριο από πλευράς θεάματος και με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Αντιθέτως το παιχνίδι «άναψε» μετά το 0-1, είχε περισσότερα νεύρα, σκληρά μαρκαρίσματα και φάσεις.  Τον έλεγχο του παιχνιδιού είχε ο Ερμής, η πίεση του οποίου έφερε τελικά το 1-1 στο 79′ με τον Θεοδουλίδη.

Το τελευταίο δεκάλεπτο πήγε σε πολλές καθυστερήσεις, η Δόξα ανέκοψε το ρυθμό των γηπεδούχων,  που θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη αλλά στο σουτ του Μπίκου η μπάλα βρήκε το δοκάρι.