Β’ ΕΠΣΚ: ΑΕ Καισαρειάς – Έλατος Ελάτης 2-1

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα μας κατάφερε να επικρατήσει του Έλατου Ελάτης, με σκορ 2-1.
Σε ένα δυνατό παιχνίδι, οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν χαρακτήρα και νεύρο  και κατάφεραν έτσι να πάρουν την πρώτη  νίκη στην Β' Κατηγορία, απέναντι σε μια καλή ομάδα αλλά χωρίς συνοχή και με πολύ γκρίνια σε όλο το ματς.

Το σκορ άνοιξε με άψογο πλασέ μέσα από τη περιοχή, ο Μπούλης, μετά από ωραία μπαλιά του Ευαγγελόπουλου.

Το δεύτερο τέρμα ήρθε από προσωπική ενέργεια του Βίλδου, που με πείσμα κατάφερε να κλέψει την μπάλα από τον αντίπαλο αμυντικό, μπήκε στην περιοχή και πλασάρει τέλεια τον τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ελάτη πίεσε για το γκολ και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 , όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Βήμα βήμα, με δουλειά και υπομονή, σίγουρα το μέλλον θα είναι καλύτερο.
Συγχαρητήρια σε όλους.

Χωρίς πολλά λάθη το διαιτητικό τρίο και με πολλή ανοχή στην μουρμούρα των αντιπάλων.

Επόμενο ματς και πάλι εντός, με την ομάδα της Αγίας Παρασκευής.