Β' ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕ Περδίκκα - Πρόοδος Κομνηνών 4-0 | φωτο - βίντεο

Πήρε το ντέρμπι με καρέ τερμάτων ο Περδίκκας
Με καρέ τερμάτων πήρε ο Περδίκκας το ντέρμπι με αντίπαλο τα Κομνηνά πιστοποιώντας την ανοδική του πορεία . Σε ένα ωραίο παιχνίδι με πολλές φάσεις, δοκάρια  4 γκολ αλλά και δυνατό αέρα σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Η ομάδα των Κομνηνών είχε τις ευκαιρίες αλλά τα γκολ τα έβαζε ο Περδίκκας παίρνοντας το τρίποντο.

Φάσεις και γκολ
Η πρώτη καλή φάση ήταν στο 12΄ όπου σημειώθηκε και το 1-0 για τον Περδίκκα με πλασέ του Λυπιρίδη μετά από σέντρα του Ιγνατιάδη.
Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σίσκος των Κομνηνών εκτελεί απευθείας κόρνερ , με τον τερματοφύλακα να αποκρούει δύσκολα.

18΄ Εκτέλεση φάουλ του  Σίσκου για τα Κομνηνά, κεφάλια Βασιλειάδη άουτ η μπάλα
20΄ Παράλληλη σέντρα σουτ του Σίσκου των  Κομνηνών , η μπάλα πέρασε άουτ.
47΄ Δοκάρι για τα Κομνηνά σε σουτ του Σοϊλεμέ.

55΄Εχουμε μια φάση  όπου ο τερματοφύλακας  των Κομνηνών κάνει έξοδο ενώ τρέχουν στην μπάλα δυο παίκτες , αυτός κτυπάει τον Χατζηπαναγιωτίδη με αποτέλεσμα να τραυματιστεί, ευτυχώς ελαφριά  και για  προληπτικούς  λόγους αντικαταστάθηκε γιατί ένιωσε ζαλάδες.

62΄ Ευκαιρία για τα Κομνηνά με τον Γεωργιάδη  και μετά από πασά του Σίσκου , έκανε το σουτ που πέρασε άουτ.
Δυο λεπτά αργότερα χάνει ευκαιρία ο Ποζίδης των Κομνηνών , αν και πέρασε τον τερματοφύλακα, τελικά των πρόλαβε την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί.
65΄ Ο Περδίκκας διπλασιάζει τα τέρματα του με τον Ραμπέλη, που πέρασε σαν αλλαγή ένα λεπτό πριν και μετά από πάσα του Βλάχου, με σουτ κάνει το 2-0.

70΄ Έχουμε το 3-0 για τον Περδίκκα με σουτ του Κωστάκογλου  μετά από ωραίο τακουνάκι πάσα του Ραμπέλη
77΄  Εκτέλεση φάουλ του Λόφτσαλη η μπάλα κτυπάει στο δοκάρι και στην επιστροφή, μόνος του ο Άτσος πιάνει την κεφαλιά που καταλήγει άουτ.

78΄ Ο Κωστάκογλου κάνει το 4-0 με σουτ (και τα δικά του τέρματα δυο)
87’   Ο Περδίκκας είχε και αυτός δοκάρι με σουτ του Λυπιρίδη

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Πελετίδης με επόπτες τους κ.κ. Μπακατάρη και Φραντζοπούλου

Συνθέσεις:
Α.Ε. Περδίκκα (Μπαγτζής): Αποστόλου, Αρσενίδης, Λόφτσαλης Αργ, Κοσμίδης, Ιγνατιάδης( 84΄ Μυλωνάς), Κωστάκογλου Εμμ, Λόφτσαλης Ευάγ, Λόφτσαλης Ευαγ( 86΄ Τσούτσης), Άτσος, Λυπιρίδης( 88΄ Παναγιώτου), Βλάχος , Λιάπτσης( 64΄Ραμπέλης).

Πρόοδος Κομνηνά (Θεοδωρίδης) : Αρσενίδης, Βασιλειάδης, Γεωργιάδης( 71΄Βρυζίδης), Τεληγιαννίδης( 56΄Ρισβάνης), Ποζίδης, Ψαρράς, Σοιλεμές, Ίτσκος , Σίσκος, Χατζηπαναγιώτιδης (  λ.τρ 56΄ Καραφουλίδης), Νεοφυτίδη.