Γ’ Εθνική: Άδικες ήττες για Μακεδονικό Φούφα και ΑΕΠ - Μεγάλο διπλό για τον Ερμή Αμυνταίου - Πήρε τον πρώτο της βαθμό η Καστοριά Τα αποτελέσματα

Άδικες ήττες για Μακεδονικό Φούφα και ΑΕΠ .Μεγάλο διπλό ο Ερμής Αμυνταίου Πήρε τον πρώτο της βαθμό η Καστοριά

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0  γνώρισε ο Μακεδονικός Φούφα στο ντέρμπι με την Λευκίμμη .Η Λευκίμμη παραμένει η  μόνη αήττητη ομάδα  στην κατηγορία και μ αυτή τη νίκη πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.
Ο Μακεδονικός Φούφα δέχθηκε το γκολ που έκρινε τον αγώνα στο 16' από τον Αναστάσιαδη

Μετά το 30'  ο Μακεδονικός πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασε πολλές ευκαιρίες με Τοπάλη, Γκελοσάνι ,Χάιτα , Δούφα  για να ισοφαρίσει χωρίς ομως να τα καταφέρει .
Στο 88' αποβλήθηκε ο Θεοδωράκης από  την Λευκίμμη
Στο 90'  οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον  Τζουβάρα , γκολ όμως που ακυρώθηκε μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες
Κρίμα κ άδικο ..Μια πολύ καλή ΑΕΠ γνώρισε άδικα την ήττα μέσα στην Δόξα Κρανούλας με σκορ 3-2 .Οι Πόντιοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο σκορ 0-2 με γκολ του Μπουρντουζάν και του Δημητριάδη .Η Κρανούλα μείωσε αρχικά σε 1-2 με γκολ του Νάσιου λίγο πριν το τέλος του Α' μέρους.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κόλλιας ισοφάρισε για την Κρανούλα σε 2-2 και  στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έγινε η ανατροπή του σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νάσιου.
Μεγάλο και δίκαιο διπλό για τον Ερμή Αμυνταίου μέσα στον Αστέρα Παραποτάμου με σκορ 1-2 .Ο Ερμής παίζοντας με περίσσιο ποδοσφαιρικό θράσος προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 με γκολ του Τσορλίνη και του Μαυροματίδη .Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 1-2 με γκολ του Γκόλια .
Λευκή ισοπαλία  εντός έδρας για την Καστοριά Οι γουναράδες με τον  Νίκο Εμμανουηλίδη  για πρώτη φορά στον πάγκο, πήραν τον  πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα κόντρα στον δυνατό Θεσπρωτό.