PATELAKERS GATE 69: "ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ που αμαυρώθηκε το σημερινό παιχνίδι από σοβαρό τραυματισμό!"

Κέρδισε η ομάδας μας το ντέρμπι των 2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ του νόμου με σκορ 3-1.
Η ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά καλά το παιχνίδι, πάτησε την μπάλα, δημιούργησε φάσεις και βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 1-0 στο 38 με γκολ του Μητρεγκολ .

Στο δεύτερο όπως σε όλα τα τα ματς φέτος ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ μας ήταν καταιγιστικός ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση του, σκοράροντας στο 60 με γκολ του Μαριορίδη κάνοντας το 2-0.
Στο 70 μια κακή στιγμή έφερε την ομάδα της Βεύης να μειώνει σε 2-1. Αυτό κράτησε 6 λεπτά αφού στο 76 η ομάδα μας καθάρισε το ματς κάνοντας το τελικό 3-1 με γκολ ποίημα από τον Τσαγκαλίδη Η.

Δυστυχώς το ντέρμπι αμαυρώθηκε από ένα δολοφονικό τάκλιν αμυντικού της Βεύης πάνω στο 16χρονο μεσοεπιθετικό Μαρκόπουλο Κώστα. Το ότι ο αμυντικός δεν τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα περνάει σε δεύτερη μοίρα αφού:

ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ που έγινε από παίχτη που φόρεσε την φανέλα του ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ μας.
ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ που έγινε από παίχτη που στο παρελθόν αγαπήθηκε από τον κόσμο της ομάδας μας.
ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ που έγινε από έναν παίχτη που ήταν ένα από τα αγαπημένα παιδιά της κερκίδας των PATELAKERS.

ΚΡΙΜΑ Γιώργο αλλά σημερινό από μια απερισκεψία άφησες ένα 16χρονο ταλέντο 1 έως 2 μήνες πιθανόν εκτός γηπέδων αφού διαγνώστηκε πρόβλημα στον αστράγαλο...
Άλλο ένα ντέρμπι πέρασε με τον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ μας νικητή .