Γ' ΕΠΣ Κοζάνης: Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Ερατυρας 1-3

Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση Εράτυρας με 1-3 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βυζαντινό Αετό Πτολεμαΐδας.

Το σκορ άνοιξε με ωραία ενέργεια και σουτ από αριστερά ο Τσιόρκας Παντελής στο 10ο λεπτο κάνοντας το 0-1. Στο 78ο λεπτο μετά από αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων ήρθε η ισοφάριση , αλλά ο Πήττας Νίκος που λίγο πριν μπήκε αλλαγή είχε άλλη άποψη και με ωραίο αριστερό πλασέ στο 86ο λεπτο έκανε το 1-2.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λάτσιος Μάκης είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων εκτός εστίας και με "έξυπνη" κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3 μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς.

Ευχόμαστε στην ομάδα του Βυζαντινού Αετού Πτολεμαΐδας καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και υγεία σε όλους τους ποδοσφαιριστές.

Ευχαριστούμε θερμά για την άψογη φιλοξενία!!!