Γ' Εθνική: Τρεις ήττες και μια ισοπαλία για τις Δυτικομακεδονικές ομάδες - αποτελέσματα

Δεν κατάφερε η ΑΕΠ να φύγει από τον Νέο Αμφίλοχο με κάτι στις αποσκευές της γνωρίζοντας μετά από μια μέτρια εμφάνιση,  την ήττα από την δυνατή ομάδα της Αμφιλοχίας  με σκορ 3-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν  καλύτεροι και   προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 με γκολ του Κοντογιάννη στο 11 και του Τσιούνη στο 36'.   Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο β' ημίχρονο πάλι  ο Τσιούνης.
Ευκαιρίες για την ΑΕΠ είχαν οι Μπατμάς και Σαββούδης.

Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών για τον Μακεδονικό Φούφα .
 Με την ατυχία και την αστοχία του,  τα έχει η ομάδα του  Φούφα,  η οποία  βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25' από τον Εθνικό Φιλιππιάδας με γκολ που πέτυχε ο Μανιώτης.
Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι έχαναν,  τη μια ευκαιρία μετά την άλλη,  χωρίς να μπορέσουν όμως να βρουν δίχτυα,  γνωρίζοντας έτσι τη δεύτερη εντός έδρας ήττα με σκορ 0-1.  Ευκαιρίες για τον Μακεδονικό Φούφα είχαν Φωτιάδης (4) , Τσικόπουλος ,Τοπάλης (3) Ματούλας , Σιδηρόπουλος και Χαραλαμπίδης.

Ούτε ο Ερμής Αμυνταίου μπόρεσε να «τσιμπήσει» κάτι μέσα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Τυληκράτη. Οι φλωρινιώτες γνώρισαν την ήττα με σκορ 3-0. Τα γκολ πέτυχαν ο Ιασωνίδης στο 22’, ο Γκίκας στο 44’ κι ο Γραμματικόπουλος με πέναλτι στο 78’.

Έχασαν την ευκαιρία οι γουναράδες να ανεβούν κι άλλο στη βαθμολογία. Η Καστοριά με αντίπαλο τον επικίνδυνο Πανλευκάδιο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο με γκολ του Τράντου 0-1. Η απάντηση  ήταν άμεση για τους γηπεδούχους με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντάμζι στο 31’χωρίς όμως να μπορέσουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.