Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Έλατος Ελάτης – ΑΕ Άνω Κώμη 1-0 | φωτο - βίντεο

Δίκαιη  αλλά αγχωτική έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι πήρε ο Έλατος Ελάτης κόντρα στην Άνω Κώμη με σκορ 1-0.

Οι γηπεδούχοι στο Α' ημίχρονο ήταν οι  κυρίαρχοι της συνάντησης, πέτυχαν το γκολ που έκρινε τελικά  τον αγώνα και έχασε σωρεία ευκαιριών για να τον  καθαρίσει από το πρώτο μέρος.

Στο Β’  ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους,  ισορρόπησαν, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν και να χάνουν ευκαιρίες με το σκορ να μένει τελικά στο 1-0.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 5' Κουμπέτσος σέντρα, σουτ του Πεκρίδη, αποκρούει ο Μούσιος η μπάλα θα φτάσει στον Γκέο που με νέο σουτ θα γράψει το 1-0.
Στο 15' σουτ Γκέου, μπλοκάρει ο Μούσιος.
Στο 19' ο Πεκρίδης θα γίνει κάτοχος της μπάλας θα μπει στην περιοχή σουτ λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος διώχνει σωτηρία αμυντικός.
Στο 28' σουτ Κουμπέτσου αποκρούει ο Μούσιος.
Στο 31' ένα δύο Γκουντοβά Κουμπέτσου, σουτ του δεύτερου αποκρούει σε κόρνερ ο Μούσιος. Το κόρνερ το εκτελεί ο Μπέσας δε διώχνουν καλά οι αμυντικοί, η μπάλα φτάνει στον Μπέσα που θα σουτάρει για να διώξει πάλι ο Μούσιος σε νέο κόρνερ.
Στο 37' ο Πεκρίδης σπάει τη μπάλα στον Γκοντουβά σουτ, άουτ.
Στο 40' σουτ Κιουλτζή, μπλοκάρει ο Μούσιος.
Στο 47' φάουλ Μπέσα δε προλαβαίνει από κοντά ο Γκοντουβάς.
Στο 58' δυνατό σουτ Βαρτζώκα λίγο έξω.
Στο 67' σέντρα Γκοντουβά κεφαλιά του Κουμπέτσου από κοντά άουτ.
Στο 70' κόρνερ Βαρτζώκα, απομακρύνουν οι αμυντικοί , δυνατό  σουτ του Νικοκάβουρα λίγο έξω.
Στο 75' σουτ του Κόθωνα μπλοκάρει ο Μούσιος.
Στο 79' σουτ του Μητσόπουλου  μέσα από την περιοχή μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Χατζηνικολάκης.

Έλατος Ελάτης (Αντωνόπουλος Αχ):  Χατζηνικολάκης, Ντίνας, Γκούμας, Κιουλτζής, Κεντεποζίδης, Κόθωνας, Μπέσας, Γκουντοβάς (70' Λαγόπουλος), Κουμπέτσος, Πεκρίδης, Γκέος (77' Γκαραβέλας).

Α Ε Άνω Κώμης (Μούσιος) Μούσιος, Παλαμάς, Κατίδης, Τσιφτσής, Νικοκάβουρας, Τζήμας, Τσίγκας, Τσιουλάκης, Μητσόπουλος, Δότσιος , Βαρτζώκας.

Διαιτητής: Καρατέρπος

Βοηθοί: Βαμβακάς , Κάμπερ