Γ’ ΕΠΣ Κοζάνης: Αναγέννηση Εράτυρας - Εθνικός Πτολεμαΐδας 2-1

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα της Εράτυρας για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Γ’  κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης.

Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα της Εράτυρας ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ κάνοντας το 1-0 στο 10ο  λεπτό με ωραίο σουτ του Γιώργου Μοράβα έξω από την μεγάλη περιοχή.
Στο 65ο  λεπτό μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Λευκόπουλου  και αριστερό διαγώνιο σουτ έγινε το 1-1.

Η νίκη για την ομάδα της Εράτυρας ήρθε μετά από ομαδική συνεργασία και τελικό αποδέκτη τον 14χρονο Παϊρίδη Βαγγέλη ο οποίος μόλις είχε μπει αλλαγή στον αγώνα και αφού πέρασε και τον τελευταίο αμυντικό πλασάρε ιδανικά τον τερματοφύλακα κάνοντας το τελικό 2-1 μέσα έντονους πανηγυρισμούς!!!

Το Φ. Σ. Αναγέννηση Εράτυρας εύχεται σε όλα τα σωματεία καλές γιορτές με υγεία!!!