Γ’ Εθνική: Μπουρλότο στην κορυφή και στη ζώνη σωτηρίας - Αποτελέσματα | βίντεο

Πήρε το ντέρμπι με τον Φούφα ο Ερμής και μπήκε για τα καλά στο χορό της ανόδου
Η κατάρα των χαμένων ευκαιριών ξανά χτύπησε την ΑΕΠ που μπήκε σε περιπέτειες

Σ’ ένα γήπεδο σχεδόν σκεπασμένο με χιόνι και που ήταν δύσκολο να παιχτεί ποδόσφαιρο, το Αμύνταιο πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στο Μακεδονικό Φούφα με 2-1 και φιγουράρει μόνο του στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη.
Ο Μακεδονικός Φούφα υποχώρησε στην τρίτη θέση με 37 βαθμούς.
Ο Ερμής μπήκε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0,  με γκολ του Χαϊτίδη στο 7’ και στο 30’ με τον Μαυροματίδη.
Ο Μακεδονικός Φούφα από το 32’ συνέχισε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μανώλη Χαραλαμπίδη.
Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά, μείωσαν στο 61’ με το Τζουβάρα και  προσπάθησαν να ισοφαρίσουν χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Η κατάρα των χαμένων  ευκαιριών ξανά χτύπησε για την ΑΕΠ στο ισόπαλο αποτέλεσμα με σκορ 2-2 κόντρα στο Θεσπρωτό. Το παιχνίδι διεξήχθη σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο και κάτω από συνεχή χιονόπτωση.   Οι Πόντιοι στο πρώτο 20λεπτο είχαν την υπεροχή, σημείωσαν γκολ μόλις στο 6’ με τον Μπουρντουζάν είχαν δοκάρι με τον Σαββίδη και ευκαιρίες να καθαρίσουν από νωρίς το παιχνίδι.
Η μπάλα «τιμώρησε» τους γηπεδούχους και στο 45’ ο Θεσπρωτός ισοφάρισε 1-1,  με τον Σταυρίδη.
Στο 57’ ο Θεσπρωτός αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και προηγήθηκε με διαγώνιο σουτ του Φούντζουλα 1-2.
Στη συνέχεια οι πάικτες του Γιώργου Παπακώστα «στρίμωξαν» στα καρέ του το Θεσπρωτό ισοφάρισαν σε 2-2  με κεφαλιά του Δημητριάδη κι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Σημαντικότερη ευκαιρία ήταν το δοκάρι στο 85’ σε σουτ του Μπουρντουζάν μέσα στην περιοχή.