Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Α. Ε. Καισαρειάς - Πρόοδος Μεταξά 6-1 | φωτο

Άλλη μια σημαντική νίκη με σπουδαία εμφάνιση για την ομάδα της Καισαρειάς.
Σε ένα παιχνίδι που φάνηκε από την αρχή ποια ομάδα το θέλει περισσότερο, αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ, κόντρα στην εικόνα του αγώνα, καταφέραμε γρήγορα να ισοφαρίσουμε και να τελειώσουμε το ημίχρονο προηγούμενοι με 3-1, έχοντας κόκκινη κάρτα η αντίπαλη ομάδα στον τερματοφύλακα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος με το σκορ να μεγαλώνει, πετυχαίνοντας αλλά τρία τέρματα.
Χατ τρικ για τον Μπούλη Μανώλη, δυο γκολ ο Ευαγγελόπουλος Βαγγέλης, ένα γκολ φάουλ ο Τζέλλος Γιάννης.

Συγχαρητήρια σε όλους. Η προσπάθεια για την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία συνεχίζεται.

Το επόμενο Σαββατοκύριακο δεν θα γίνουν παιχνίδια εκτός από κάποια αναβληθέντα, λόγω τελικού κυπέλλου της ΕΠΣ Κοζάνης.